logo

trugen jacn
16 October 2019

İŞGALCİ ÇİN’DEN KÜSTAHÇA BİR ÇAĞRI DAHA : OPERASYONU DURDUR- DOĞRU YOLA GERİ DÖN

Bölge ve dünya barışı için günümüzde en büyük tehdidi oluşturan ÇKP.Diktatoryasının tasallutundaki Çin Komünist yönetimi Türkiye’ye karşı ikinci kez küstah ve hadsiz bir ithamda daha bulundu. Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki bölge güvenliğine tehdit teşkil eden terörist unsurları yok etmek ve terör koridorunu ortadan kaldırmak ve bölgede barışı sağlamak amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatını ” durdurması ve doğru yola geri dönmesi ” gibi ikiyüzlü ve utanmazlık içerikli cümlelerle Ülkemize akıl vermeye kalkıştı. Halbuki Çin işgal yönetimi işgali altındaki Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere yönelik şimdiye kadar insanlık tarihinin kaydetmediği en acımasız,en vahşi ve en alçak insanlık dışı soykırım cinayetlerini BM.başta ülkelerin uluslar arası toplumun bütün itiraz ve tepkilerine rağmen utanmazca sürdürmeye devam ediyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada ‘operasyonu durdurma ve doğru yola geri dönme’ çağırısında bulundu.

Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Şuang, Türkiye tarafından Suriye’nin kuzeyine yönelik başlatılan Barış Pınarı Operasyonu’nu değerlendirdi.

Günlük basın toplantısında açıklamalarda bulunan Geng, operasyonun sonlandırılması konusunda Türkiye’yi uyardı. 

Sözcü ayrıca, Türkiye’ye ‘doğru yola geri dönme’ çağrısında bulundu.

Kaynak : Ajanslar

Etiketler: » » » » » » »
Share
541 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ