logo

trugen jacn

ÇİN’DEN FAŞİZAN BİR ZULÜM : EVLERİNİZDE HALI OLMAYACAK- AYAKKABI ÇIKARILMAYACAK!

 

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

İşgalci Çin yönetimi Doğu Türkistan Türklerine yönelik  baskı, zulüm, etnik ayırımcılık ve insanlık dışı  cinayetlerinden sonra  Faşizan  ve kültürel soykırımlarına  bir yenisini daha ekledi.

Müslüman Uygur Türklerinin evlerine  halı sermemelerini ,serili halıların kaldırılmasını,evlere etnik Çinliler gibi ayakkabıları ile girmelerini ve evlerini de Çinliler gibi düzenlemelerini isteyen  yeni bir uygulamaya imza attı.

 

Resim

 Kaşgar’daki Bir Yerleşim bölgesindeki   ÇKP Alt Birim Yetkilisi(Ahali Komitesi Memuru)’in Çin’in sosyal haberleşme  platformu Wechet üzerinden kendi  bölgesinde yaşayan Uygurlara yönelik  yayınladığı bir   uyarı mesajinda  şu ifadeler yer alıyor:
  • “Evlerinizdeki  halıları  derhal kaldırın. Eve girerken sakın ayakkabılarınızı çıkarmayın. Uygurlara özgü geleneksel ev düzenlemesi yerine  Mobilya  satın alın ve  evlerinizi onlarla döşeyin.
  • Şimdiye kadar evlerini döşemek için mobilya almayanlar(Kanepe ve koltuk almayanlar(Sapa ve Sac almıganlar)  evlerine serili halıları kaldırmayanlar ! Bu konularda şansınızı  sakın denemeye kalkmayın !   Derhal harekete geçin, halıları kaldırın. Koltuk ve sehpa satın almak için acele edin. Sonra bunların fiyatları çok çok artabilir.  Sonra  çok pişman olacaksınız.
  • Başörtüsü takanlar,elbise veya eteklerinin altına pijama giyenler. Bu alışkanlıklarınıza derhal son verin ve bunları asla giymeyin! Bu konulara çok dikkat edin
  • Uzun elbiseler giymeyin!
  • Bu uyarılarımıza  dikkat edin ve harfiyen uyunuz.
  • Bu mesaji okuduğuna dair geri dönüş yapınız.

Uzmanlar : ÇKP’nin  Bu Faşizan Uygulaması Mao  Dönemini Hatırlatıyor 

Uzman ve analizciler  ÇKP’nin son diktatörü Xi’nin talimatı ile onun Urumçi Gestaposunun   kanlı katili Çen’in Doğu Türkistan Türklerine yönelik bu yeni uygulamasının  ÇKP’nin kurucusu Mao’nun Kültür  devrimi sırasındaki baskılarının bir benzeri olduğunu belirterek . ” Ancak,Mao kültür devriminde   tüm Çin vatandaşlarına zülmediyordu ve etnik ayırımcılık yapma konusunda  Şi kadar  zalim ve acımasız  değildi. Şi Jingping ise olaya  Çin faşizmini de katarak etnik soykırım yapıyor.”  şeklinde yorumluyorlar,

Share
197 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ