logo

trugen jacn
30 March 2019

İŞGALCİ ÇİN’DEN BİR ALÇAK ZULÜM DAHA : DİNİ GURUPLARI İHBAR EDENLERE PARA ÖDÜLÜ

Ateist Çin’in din ile savaşı: Dini grupları ihbar edene para ödülü

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Ateist ÇKP Faşizminin ülkedeki bütün dinlere karşı açmış olduğu savaş şiddetini arttırarak devam ediyor. Çin’de sözde “yasa dışı dini gruplar” hakkında bilgi paylaşanlara para ödülü verileceği açıklandı.

Çin’in güneyinde yerel bir yönetim olan Guangcou Etnik ve Dini İşler Dairesinin internet sitesinde yapılan duyuruda, yetkililere, yasa dışı yabancı dini grupların liderleri ve kilit üyelerinin yakalanmasına, yapılarının açığa çıkarılmasına yardım edecek bilgi veren kişilerin 10 bin yüene (8 bin 408 TL) kadar ödüllendirileceği belirtildi.  

Daire, izinsiz dini mekanlar ve “dini aşırıcılığı” teşvik eden davranışlar hakkında bilgi getirenlere de daha küçük ödüllerin verileceğini bildirdi. 

Siyonist alçaklar Filistinli mahkumlara Cuma namazını yasakladılar

Pekin yönetimi, Doğu Türkistan’da eğitim merkezi altındaki Nazi Toplama Kampları nedeniyle uluslararası toplum tarafından eleştiriliyor.  

Doğu Türkistan’da yerel yöneticilerin, siyasi olarak sakıncalı tutumlar içinde olduğu iddiasıyla bir milyondan fazla kişiyi hürriyetlerinden alıkoyduğu ileri sürülüyor.

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) Çin’in, bölgede Müslüman Uygurlara ”sistematik insan hakları ihlallerinde bulunduğunu” duyurmuştu.
Kaynak : http://habernida.com/ateist-cinin-din-ile-savasi-dini-gruplari-ihbar-edene-para-odulu/?f

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
703 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ