logo

trugen jacn

GP.MUĞLA İL BAŞKANLIĞI’NCA “ÇİN ZÜLMÜNE DUR DE !” İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

Gelecek Partisi Muğla il başkanı Selahattin Kayaman   Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere yönelik baskı,zulüm ve insan hakları ihlallerinin  duyurulması ve durdurulması amacı ile   Gelecek Partisi Genel Başkanlığınca Türkiye’de genelinde başlatılan Çin Zulmüne Dur De!” imza kampanyasını Muğla’da da  başlattıklarını açıkladı.

UYGUR HABER VE ARAŞIRMA MERKEZİ (UYHAM)

 Gelecek Partisi Muğla il başkanı Selahattin Kayaman Doğu Türkistan Türkleri için başlattıkları “Çin Zulmüne Dur De !” imza kampanyası  dolayisiyle yaptığı  basın açıklaması şöyle :

”Kızıl Çin 1949’dan günümüze kadar 35 milyon soydaşımızı katletmişlerdir, soydaşlarımıza insanlık dışı baskı ve devam eden zulüm vicdanları sızlatacak ve insanı isyan ettirecek boyuttadır. Birleşmiş Milletlere (BM) 1 milyon civarında Müslüman Uygur Türkü Çin’i eğitim merkezi olarak dünyaya lanse ettiği toplama kamplarında tutuyor. Birleşmiş Milletler AB ve NATO ile Uluslararası insan hakları kuruluşlarının raporlarına göre Doğu Türkistan’da kültürel ve dini kısıtlama giderek hız kazandığı görüşüne yer veriliyor.

Dünya da seyirci kalıyor.

Çin’in Doğu Türkistan’dan dünyada eşine zor rastlanan insan hakları ihlallerini ve zulmü gizlemek için uluslararası arenada Uygur Türkünün ‘’ İslamcı Teröristler’’ olarak suçlamaktadır.

Bu gerçekten ahlaksızca bir iftira ve yalandır Uygur Türkleri evrensel insan hak ve özgürlükleri çerçevesinde kendi inanç ve değerleri, kültüründe kendi vatanında yaşaması doğal ve insani bir hakkıdır. Kadınların uzun kıyafet giymesi, erkeklerin sakal bırakması, alkol kullanmaya zorlanması uygulamalardan bazılarıdır. Uygur Türkü’nün vatanı olan Doğu Türkistan’ın toprakları petrol, uranyum, doğalgaz, kömür gibi yeraltı zenginliklere sahip. Bu yeraltı ve yerüstü zenginlikler Çinlilerin iştahını kabartıyor. Çine göre Doğu Türkistan kaybedilmemelidir.

Gelecek Partisi Genel Başkanımız Sn. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun tüm illerimize ve ilçelerimizdeki parti teşkilatlarımızı Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza yapılan zulmün durdurulması için Kızıl Çin’i kınayan imza kampanyasını başlattı bizde Gelecek Partisi Muğla İl Başkanlığı olarak Muğla Merkez, Milâs ve Fethiye ilçelerimizde 3 günlük imza kampanyamızı başlattık.”

Kaynak : habertakvimi.com/haber/6899471/gelecek-partisi-mugla-il-baskani-selahattin-kayaman-uygur-turklerinin-yasadigi-sikintilari-dile-getirdi?fb

 

 

 

 

Share
159 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ