logo

trugen jacn

GP.GENEL BAŞKANI DEVUTOĞLU : ÇİN BÜYÜKELÇİSİ TÜRKİYE’YE AYAR VERMEYE KALKIYOR

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Akşener ve Yavaş’ın Barın katliamına ilişkin paylaşımlarına Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nden gelen tehdit gibi sözlere sert tepki gösterdi. Davutoğlu, “Çin Büyükelçisi bile Türkiye’ye ayar vermeye kalkıyor”  sözleri ile  tepkisini dile getirdi.

Davutoğlu: Çin Büyükelçisi Türkiye'ye ayar vermeye kalkıyor

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kilis İl Teşkilat Kongre’sinde konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Barın Katliamı’na ilişkin açıklamalarına sosyal medya hesabından tehdit gibi sözlerle karşılık veren Çin’in Ankara Büyükelçiliği’ne sert tepki gösterdi.

“Çin Büyükelçisi bile Türkiye’ye ayar vermeye kalkıyor” diyen Davutoğlu, “Açıkça sayın Akşener’i ve sayın Yavaş’ı bir siyasi lideri ve bir belediye başkanını açık bir şekilde tehdit etti Çin Büyükelçisi. Sayın Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’dır. AK Partililerin Cumhurbaşkanı değildir sadece. Bir partinin veya bir grubun değil sadece. Çıkıp onun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak kim tehdide uğruyorsa onu savunması ve sesini yükseltmesi lazımdı” açıklamasında bulundu.

KAYANAK : https://www.karar.com/davutoglu-cin-buyukelcisi-turkiyeye-ayar-vermeye-kalkiyor-1612036

   

Share
82 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ