logo

trugen jacn

GP GENEL BAŞKANI : UYGUR KARDEŞLERİMİZE BÖLÜCÜ İFTİRASI ATANLARI KINIYORUM

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Partisinin Malatya İl Kongresi’ndeki konuşmasında Doğu Türkistan sorununa da değindi.Gelecek Partisi Genel Başkanı geçtiğimiz hafta Çin Nazi Kamplarındaki Ana baba,eş ve çocuklarının durumunu yetkililere anlatarak yardımlarını talep etmek ve yapacakları basın açıklaması ile ülkelerindeki insanlık dramını kamu oyuna duyurmak amacı ile Ankara’ya gelirken kente sokulmayan ve Basın açıklamasına izin verilmeyen 11 Doğu Türkistanlı Uygur Türkünü de gündeme getirdi. Çin’in Türkiye’deki savunucusu ve onun yandaşlarının bu Uygur Türklerini Bölücü ve ve Terörist olarak olarak iftıra atmasını sert şekilde kınadığını açıkladı.

GP Genel Başkanı ve eski Başbakan Davutoğlu Hükümetin Uygur Türkleri sorunu konusundaki tutumunu de eleştirdi ve şunları ifade etti ;

Bu Maocuları tatmin etmek için mazlum Uygur kardeşlerimize sahip çıkılmadığı gibi konuşmaları bile yasaklanarak 28 Şubat yöntemleri ile Ankara’ya alınmadı.

Onlar Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz için ağızlarını bile açmayacaklar, biz Çin zulmünü lanetleyeceğiz.

Onlar ülkeye Çin standardında demokrasiyi, refahı ve adaleti yeterli görecekler, biz Çin toplama kamplarında inim inim inleyen kardeşlerimizin sesi olacağız.

Onlar Doğu Türkistanlı kardeşlerimize ‘bölücü’, ‘terörist’ diye hakaret eden 28 Şubat artıklarıyla kol kola girecekler, biz milletimizle ve Uygur kardeşlerimizle kol kola gireceğiz.

Biz. Gelecek Partisi olarak Milletimizin ve mazlumların sesi ve onların vicdanı olmaya devam edeceğiz.”

Kaynak : https://www.ocakmedya.com/onlar-dogu-turkistanli-kardeslerimize-bolucu-terorist-diye-hakaret-eden-28-subat-artiklariyla-kol-kola/

Share
171 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ