logo

trugen jacn
06 Eylül 2014

GAZZE’YE BAKARKEN,DOĞU TÜRKİSTAN VE KUZEY İRAK’İ UNUTMAYALIM ..!

Gazze ye Bakarken Doğu Türkistan ve Kuzey Irak ı Unutmayalım

       İsrail in Gazze deki katliamı son bir ay içinde gündemde tutulurken, Kuzey Irak taki Türkmenlere ve Doğu Türkistan daki dindaş ve soydaşlarımıza Çin in yaptığı katliam ve vahşet kamuoyunun gözünden kaçmamalı.

Sanki basın bile sıradan basit bir olayı ön plana çıkarırken dünya üzerindeki müslümanlara ve soydaşlarımıza yapılan tecrit ve asimile girişimleri sanki sıradanmış gibi algılattırılması ve basının birçoğunun da buna çanak tutması ve görmek istememesi de bizce yapılan katliam kadar üzücü ve düşündürücü.
Günümüz dünyasında Siyonizmin İsrail in her yaptığının onu teşvik eden güçlerce meşru görülmesi en büyük tehlike.Tehlike İsrail değil bu tutumdur.Bu tehlikeyi bertaraf edecek yegane şey ise elbette küresel ve siyasi erg/güçtür.
Dünya emperyalizminin büyüyen ve güçlenen Türk dünyasının sindirilmesine ve parçalanmasına sessiz kalması da Türkiye nin gereğinden daha güçlü olması hakikatını ortaya koymaktadır.
Dünya emparyel güçlerin oyuncağı ve piyonu olan özellikle Arap ülkelerinin ABD-AB yi üzecek eylem ve söylemlerden uzak kalıp susmaları kendi sonlarını hazırladıkları gibi Türkiye nin bunlara asla güvenmemesi gerektiği aşikardır.
Her zamankinden daha çok dini ve milli birlik ve beraberliğimize ihtiyaç hissettiğimiz bir dönemde dış mihrakların oyunu ile adeta kardeş kavgası haline gelen devlet-cemaat çatışmasının bir an önce bitmesini, sorumlular için bir daha tevessül edemeyecekleri şekilde gereğinin yapılarak içte ve dışta güçlü bir ülke olmak zorundayız.
Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminin sadece ülkemize değil Türkiye yi dünya üzerinde lider ve model görmek isteyen mazlum halklar için hayırlara vesile olacak şekilde sonuçlanmasını C.Allah dan temenni ve niyaz ediyor
Saygılar sunuyorum.
Fethi Karahüseyin -Diyanet-Sen Giresun Şb.Bşk. 0530 425 8452

KAYNAK :  http://www.harsitvadisi.com/9/1500-gazze-ye-Bakarken-Dogu-Turkistan-ve-Kuzey-Irak-i-Unutmayalim.html

Etiketler: » » »

Share
737 Kez Görüntülendi.