logo

trugen jacn

BU KEZ CÜNEYİT ÖZDEMİR’DEN UYGUR TÜRKLERİNE TAZE BİR İFTİRA : UYGURLAR PKK İLE AYNI !

Cüneyt Özdemir, Çin'in zulmüne uğrayan Uygurlar'ı terör örgütü PKK ile aynı kefeye koydu
Hamit GÖKTÜRK (UYHAM)
ÇKP yönetiminin işgali altındaki  Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere yönelik baskı, zulüm,insan hakları ihlalleri ile insanlık dışı soykırım cinayetleri  tanıklar ve mağdurlar tarafından arka arkadan ifşa edilmesi sonucu Doğu Türkistan meselesinin  Türkiye ve dünya’da  gündem  olmasını sağlamıştır.
 Bu durum ise,  Çin’in bu  insanlık dışı ÇKP Faşizmi içerikli  cinayetlerine karşı tepkilerin artmasına  ve uluslararası toplum ve özellikle batı ülkelerince   çeşitli şekilde  protesto edilmesi  ve yaptırımlar uygulanmasına sebep olmaktadır.
Çinli işgalcılar uluslararası toplumun kendisine yönelik bu tepkilerini nötralize etmek için son günlerde  tiyatro oyunları  ile   düzmece  sahneler sergileyerek kendi yalancılarını ve artı kiraladıkları  yalan  makinalarını işe salarak  bu canice  cinayetlerini örtmeye çalıştığı gözlenmektedir.
Türkiye’de ise İşgalci Çin’in bu konudaki girişimlerinin son günlerde az da olsa pazar bulduğu görülüyor.  Bazı sözde Türk gazetecileri ve yazarları ustaca  kullanan Çin işgal yönetimi Doğu Türkistan’daki  insanlık suçlarının üstünü örtmek, ÇKP’nin aşağılık ve alçak zulümlerinin şiddetini ve rengini körleştirerek konuyu başka mecralara çekmek için   bu sözde Çinci kimlikli Gazetecileri  kullanarak bu lanetli  girişimlerini sürdürüyor. Çin’in bu  alçakça yalan kampanyasına  ve Uygur Türklerini Terörcü olarak göstermeyi hedefleyen bu    karalama kervanına  İHA Dış Haberler Eoitörü İrfan Altıparmak,  Türkiye gazetesi yazarı  Fuat Uğur ve Sözcü gazetesinden Soner Yalçın’dan sonra   bu kez  Gazeteci-Yazar ve Tv.programcı  Cüneyit Özdemir de katmış bulunuyor.
Özdemir’in  Yalan ve Heyezanları  
Gazeteci Cüneyt Özdemir, Doğu Türkistan’da Çin’in zulmüne uğrayan Uygurları  yıllardan beri Türk Ordusuna karşı savaşan ve Kahraman Silahlı Kuvvetlerimiz ile Güvenlik güçlerimizin etkin tedbirleri ve karşı saldırıları sonucu tükenme ve yok olma  noktasına  gelen,   Türk Milleti ve  Devletinin düşmanı  terör örgütü PKK /PYD ile aynı kefeye koyarak büyük ve affedilmez bir  suça, kuyruklu  yalan ve  skandal habere  ve heyezana imza  atmış  bulunuyor.

Gazeteci Cüneyt Özdemir YouTube kanalında yaptığı canlı yayın sırasında Çin işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan ve ÇKP Nazizminin baskı,zulüm ve soykırım uygulamalarına maruz kalan  Uygurlar’ı Terör Örgütü PKK ile bir tutarak bu konudaki bilgisizlik ve cahaletini  veya  Mazlum Uygur Türklerine iftira ve hiyanetini  göstermiştir. Kendisinin  ” Çin PKK’yı silahlandırsa, onları ağırlasa Türkiye ne tepki gösterir ?vebenzeri ” gibi   hiyanet  içerikli ve iftiralarla  dolu   kuyruklu heyezanları kullanmaktan asla arlanmamış ve  utanmamıştır. Ayrıca, İşgalci Çin’in daha  ana karnında iken katlettiği masum Uygur çocuklarının bir bakıma  bu yalan ve ibret dolu haber ve iftira sözleri ile onların kanına girmiştir.

PKK – Uygur Türkleri

Cüneyit Özdemir, Çinsevicilik  kokan ve ÇKP Sempatizanlığı  sezilen bu yalanlarının sonucu olarak  Hükümetin Doğu Türkistan konusundaki sessizlik ve  duyarsızlığını  istismar ediyor ve Doğu Türkistan’da Çin’in baskı ve zulmünün olmadığı görüşüne  aklınca kanıt olarak “Hükümet de haklı olarak Uygur Türkleri ile ilgili bir şey söylemiyor. Çin de gitse PKK’yı silahlandırsa hep onları ağırlasa, gelse, Çin’in komutanları onlarla konuşsa, Türkiye ne tepki gösterir ?”  cümlelerini sarf etmekten   çekinmemiş  ve her insana Allah’ın bir lütfü  olan vicdanını hiç  kullanmamıştır.

Cüneyit Özdemir,  konu ve olayları araştırarak  bilgi edinmek ve  bu  gerçek bilgilerle  doğruları yazmak olan gazetecilik etiğinden uzak ve kural tanımaz tutumu ile  mazlum Uygur Türklerine ihanet  etmiş ve onların yaralarına  bu töhmet içeren  temelsiz iddiaları  ile Çin Kezzabı dökerek ederek  onların  derin yaralarını  bir kez daha kanatmıştır. Çin malı bu yalanları ile  mazlum Uygurların  beddualarını almıştır. Doğu Türkistan’da işgalci, sömürgeci, gaspçi  ve  bebek ve çocukları dahi öldürmekten çekinmeyen insanlıktan tamamen uzak Soykırımcı bir yabancı güç olan ÇKP  Faşizmini  cinayetlerini   Uygurlara iftira atarak  onların üzerinden aklamaya çalışmıştır. Özdemir bu yalan haberi ile  Katliamcı Çin’i sevindirmiş, bebek, çocuk Katili  ÇKP zaliminin   bu katliam ve  zulmüne ortak olmuştur.

Cüneyit Özdemir Doğu Türkistan Konusunda   Dürüst Değil

Biz burada   Cüneyit Özdemir’in  Doğu Türkistan konusunda   dürüst ve  iyi  niyetli  olduğunu düşünmüyoruz.  Biz burada Cüneyit Özdemir’e  Doğu Türkistan’daki gerçek durumu anlatmayacağız. Çünkü, Doğu Türkistan meselesi Türkiye’mizde yeterli olmasa bile yine de bir hayli gündemde. Parlamentomuzda hemen hemen her gün vicdan sahibi ve duyarlı Milletvekillerimiz söz alarak konuşuyor.  Çeşitli İlçe ve illerimizde Doğu Türkistan ile ilgili çeşitli etkinler yapılarak Çin’in Türklere yönelik soykırım cinayetleri lanetleniyor. Her ne kadar Türk medyasının büyük bir bölümü Doğu Türkistan konusunda susarak  gündeme getirmiyorsa da  sosyal medya bu konuda bir hayli etkin ve bu suskunluk ve kayıtsızlığı telafi ediyor. Cüneyit Özdemir  Doğu Türkistan gerçekleri  konusunda bilgi sahibi olmak isterse bu bilgilere çok kolay ulaşabilir. Eğer kendisi bilmek ve anlamak isterse çok kolay bir şekilde  Soykırımcı Çin’in Hitler Faşizminden ilham ve örnek olarak Doğu Türkistan genelinde kurduğu yüzlerce Çin Nazi/Toplama Kamplarının tanık ve şahitlerinin ağzından birinci elden ulaşabileceğini gerçek bilgilere kolayca ulaşabileceğini  biliyoruz.  ÇKP Soykırımından kaçarak Türkiye’ye sığınan  on binlerce Uygur  Türkü’nün % 90’ı İstanbul’da yaşıyor. Ayrıca,  5 yıldan beri Doğu Türkistan’daki ailelerinden hiç bir  şekilde haber alamayan Doğu Türkistanlılar, aile ve yakınlarından bir tek haber alabilmek ve seslerini duyurabilmek için  İstanbul Çin Başkonsolosluğu önünde “Aile Nöbeti ” tutmaktadır. Bu Çin Nazi/Toplama kampı  mağdurları Uygur Türkü  Aktivistler 4 aydan beri burada  barışçıl oturma eylemi yapıyor. Bu Uygur Türkü Aktivistlerimizi ABD.AB. Ülkeleri, Japonya ve uzak Avustralya Kıtasından gazeteciler  bbc. CNN. gibi dünyanın  belli başlı Tv. kanalları ve  aa.UPİ ve AFP.gibi onlarca ajanslar ziyaret ediyor ve haber yaparak Çin’in insanlık dışı cinayetleri tüm dünyaya servis ediyor. Cüneyit Özdemir de gerçek, dürüst ve gazetecilik etik ve  kurallarına uygun şekilde  Araştırmacı – Gazetecilik yapmak isterse onları ziyaret edip dertlerini dinleyebilir.

Ben Cüneyit Özdemir’in Doğu Türkistan konusunda cahil olduğunu asla düşünmüyorum. Ben biliyorum ki gerçeklere ulaşabilmek için kılı kırk yaran bir gazeteci olduğunu yaptığı progrmlardan bildiğimiz   Özdemir bu gerçeklere ulaşmak, bilmek ve öğrenmek asla istemiyor.  O, kafasındaki kendi gerçekleri yalan yanlış bilgiler ileri sürerek  milleti bu yalanlarına inandırmak istiyor.Cüneyit Özdemir’in  Doğu Türkistan konusundaki bu sahte yalan haberlerine vicdan ve akıl sahibi hiç   bir insan inanmaz ve inanmak da asla istemiz.

Yoksa, ÇKP Merkez Komitesi Propaganda Bürosunca Pekin’de hazırlanan ve ÇKP Diktatöryasının Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluğunca kendisine servis edilen yalan ve düzmece haberlerle   bu haberinde olduğu   gibi masa başı   gazetecilik yapabilir. Pekin’den siparişli gazetecilik yapmak isterse onu de  Perinçek ve Hempaları  gibi pek ala yapabilir.

Cüneyit Özdemir, ÇKP orjinli yalanlarla masa başı gazetecilik yaparsa ÇKP Diktatorlüğü kendisine yakında  “Dünyanın En İyi  Gazetecisi”   ödülü de verebilir.  Ancak,ÇKP Faşistlerinden aldığı  bu ödülü  kendisi için bir yüz karası ve utanç vasikası  olur ve bunu   hayatının sonuna kadar  alnında bir kara leke olarak  taşımak zorunda kalabilir.

https://www.facebook.com/tcozanpekgoz/videos/1575242556003535

Share
234 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ