logo

trugen jacn

FLAŞ HABER : BİR ÇİNLİ ÇKP FAŞİST YÖNETİMİNİ PROTESTO İÇİN KENDİSİNİSİ ATEŞE VERDİ !

Protesto için kendini yaktı - Yeni Şafak

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

ÇKP Faşist’in muayenehanesinde kalamayan kişiler tarafından öldürülen Tibet’te ve zulmüne işlerinde Doğu Türkistan, Güneyyistan ve Mançurya’da yaşayan kişiler olmayan uluslardan sonra bu kez Han Çinlileri de isyan eden ve çeşitli ÇKP’ye ait olan kişilerden protesto ediliyor. 

Son aylarda Çin’inin çeşitli kentlerinde ÇKP’nin uygulamalarının memnur olmayan Çinli protestocuların içlerinde bir çok ana okullarının de bulunduğu bir çok okula bıçaklı saldırılarda bulunmuştu. Ancak, bu kez olduğu için aranmadığına dair bir Çin türüda çok az olduğu bildiriliyor

Uygur Haber’in Via: ”Bugün -Çin” adlı bir internet Haber Portalını anlattığını anlatan habere göre, bugün(29 Haziran 2021 Salı) sabahın erken ana hedef Pekin’de içinde bulunan Çin bakanlığı binası önüne gelen bir görünüşe göre Çin’den gelen başvurular komünist yanetimini ateşi başlatır.Kendiini veren prokmini ateşi kendi içinde ateşleyen yüksek sesle ” Çinü yöitim okulları (ÇKP) içinde ateşlenmez, bu yönetimi sürdürmekten senik ölmek üzere. Benkten korkmuyorum” sloganlarını bildiriyorlar.

https://twitter.com/uygur_haber/status/1409747694394937346?s=20

ÇKP Diktatöryasının insanlık dışı zulüm uygulamalarını kendisine ateşe veren protesto eden Çinlinin   kimliği hakkında hangi bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca, bu haber hakkında Çin resmi makamlarının yapacağına kadar onun hangi bir yapmadığı belirtildi.

Share
210 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ