logo

trugen jacn
09 Şubat 2015

FİLİM DEĞİL,GERÇEK : 300 DOĞU TÜRKİSTANLI MÜSLÜMAN UYGUR’UN DRAMI..!

FİLM DEĞİL GERÇEK: 300 UYGURLU!

   Hamza TOPÇU

 

İsmi           :  BÖL… PARÇALA… YUT…
Yapım       :   ÇİN
Senaryo    :  AMERİKA
Yönetmen:  SİYONİZM

Yıllardır sonunu merak ettiğimiz, rollerin puslu olduğu, iyi bildiklerimizin kötü, kötü bildiklerimizin iyi gösterildiği, dini ve manevi değerlerimizin sürekli aşağılandığı, insanların tavuk gibi boğazlandığı, Dünya’yı kan gölüne çeviren, gittikleri yerlere “barış ve demokrasi’” getireceklerini iddia eden kara eller, bu sefer rotasını “üç harflilerin” işgali altındaki Doğu Türkistan’a çevirdi!

Girdikleri her yere acı, keder, hüsran ve kandan başka bir şey getirmeyen bu Siyonizm ordusu; Arakan, Mora, Libya, Mısır, Irak ve Suriye’den sonra Doğu Türkistan’daki, Türk kardeşlerimizi katletmeye devam ediyor.

Son olarak da 300 Uygur Türk’ünün, katil Çin’e iadesi isteniyor…

Toprakları elinden alınan, dini inançları yüzünden ağır işkencelere maruz kalan Uygurlar çareyi kaçmakta ve Tayland’a sığınmakta buldu. Sığınmacıların çoğu kadın ve çocuklardan oluşmakta, amaçları ise Malezya üzerinden vatanlarına yani Türkiye’ye dönmekti. Lakin Tayland polisi onları yakaladı. Çin vatandaşı oldukları ortaya çıktıklarında katil Çin’e iade edilecekler.

Çin zulmünden kaçıp Tayland’a sığınan ve Türkiye’nin kendilerini kabul etmesini bekleyen 300 Uygurlu kardeşimizin acı hikâyelerine şahit oldunuz. Onların ise tek istediği Türkiye’de hayatlarının geri kalanını geçirmek. Zira Doğu Türkistan topraklarında yaşamak artık onlar için hayalden öte bir durum…

Peki bize düşen ne?
Resmi rakamlara göre 1,5 milyon küsür Suriyeli kardeşlerimize kapılarını açan hükümetimizin, 300 kişilik Uygurlu kardeşlerimizi de sahiplenmesini bekliyoruz. Aksi takdirde Çin devletinin bu kardeşlerimize neler yapacağını düşünmek çok zor değil ne yazık ki.

Fransa’daki 12 kişinin yasını tutup, hasta hasta metrelerce yol yürüyen Başbakan Ahmet Davutoğlu acaba bu insancıl hamle için girişimler başlatacak mı, yoksa Türk kardeşlerimizi Çin zulmüne mi esaret edecek! Korku dolu gözler ve merak içinde bekliyoruz…

Kaynak  : http://www.habertuar.com/film-degil-gercek-300-uygurlu-makale,451.html

Etiketler: » » » » » » »
Share
1197 Kez Görüntülendi.