logo

trugen jacn
16 Ocak 2015

EY MÜSLÜMAN, (DOĞU TÜRKİSTANLI)KARDEŞİN İÇİN(DE) AYAĞA KALK

EY MÜSLÜMAN KARDEŞİN İÇİN AYAĞA KALK

SEZAİ KARAMAN

Gün geçmiyor ki Müslüman coğrafyanın acısına bir yenisi eklenmesin. Yüreklerimiz bir yenisi ile sızlamasın. Bir çığlık kopup geliyor Orta Asya’nın göbeğinden, bir kardeş sesi, bir Müslüman feryadı çalınıyor vicdanlarımıza. Dünya sussa da bu zalim oyuna, sen sahip çık aman diyen mazluma. Şükürler olsun ki hala bu memlekette duyarlı insanlar var. Çin zulmüne sesiz kalmayan kardeşlerimiz Doğu Türkistanlı mazlumların sesini, üç maymunu oynayan dünya milletlerine duyurmak için harekete geçti. O zalim Çin ki Doğu Türkistan’da Namaz kılmak, oruç tutmak, başörtüsü takmak yasakladı. O zalim Çin ki, Müslüman ailelerin çocukları doğar doğmaz ellerinden alındı ve kaybedildi.
Katillerin zulmü bunla da bitmiyor. Okul çağındaki çocuklar eğitim bahanesiyle götürüldü, bir daha kendilerinden haber alınamıyor. Nüfus planlaması adı altında doğumuna bir gün kalmış çocuklar bile kürtaj öldürülüyor. Kız çocukları okuma veya zorunlu çalışma bahanesiyle Çin’in başka bölgelerine esir gibi götürülerek, bir daha aileleri ile görüştürülmüyor. Okullardaanadilde eğitim yasaklandığı gibi, üniversite okumak isteyenlere de çok büyük engeller çıkarılıyor. Camiler birer birer kapatılıp, din adamları yoğun baskı altında tutuluyor. Devletin propagandasını yapmayan imamlar zindanlara tıkılıyor. Evlerinde dini kitap bulunduranlar ya hapse atılıyor ya da ağır para cezaları ödüyorlar.
Tüm dünyada mazlumların sesi olan Türkiye Çine karşıda sesiz kalmayacak. 11 Ocak 2015 Pazar günü sabah namazında tüm Türkiye’de, Gazze’de Bosna Hersek’ te, Kıbrıs’ta Doğu Türkistanlı kardeşlerimize dualarla destek olunmak için buluşulacak. Ayrıca 11 Ocak 2015 Pazar günü saat 12.00 ‘da İstanbul Sarıyer Haydar Aliyev Parkında buluşarak Çin Baş Konsolosluğuna yürünecek. Burada zalim Çin’in inanç ve yaşam hakkına yönelik hukuksuz ve insanlık dışı uygulamaları protesto edilerek zalimler lanetlenecek.
Umuyoruz ki Müslüman coğrafyada yaşanan her zulme karşı milletçe aynı duyarlılığı gösterelim ve tek bir yumruk olarak katillerin tepesine inelim. Her daim mazlumun koruyucusu olan her an imdadına yetişen Peygamberimiz gibi, mazlumu kendi evlatlarından ayırmayan ceddimiz gibi, dünyanın neresinde olursa olsun mazluma kapımızı açarak, bir şimşek gibi zalimin tepesine inmeyi bilelim.
Rabbim tüm İslam âleminin yardımcısı olsun… Dullarımız zulme maruz kalan kardeşlerimiz için olsun…

http://www.kayserigundem.com/ey-musluman-kardesin-icin-ayaga-kalk-makale,2190.html

Etiketler: » » » » » »
Share
1027 Kez Görüntülendi.