logo

trugen jacn
30 Haziran 2015

DÜNYA’DA RAMAZAN,DOĞU TÜRKİSTAN’DA AHİR ZAMAN

M.E.Hazret

Mehmet Emin Hazret

Tüm dünya Müslümanları her yıl gelen  Ramazan ayını heyecan ve sevinç içinde karşılayıp kutlarken,Doğu Türkistan Müslümanları başına beklenmedik nasıl bir felaketlerin geleceği endişe ve korkusu ile  kutsal Ramazan ayını karşılamaktadır.

Bu Sene de,sözde Uygur Özerk Bölge ÇKP  dini işler komitesi 16 Haziran günü  bölge yönetiminin internet sitesi olan “tengritağ”da Çince ve Uygurca genelge yayınlayarak “Uygur Özerk bölgesindeki tüm Komünist parti üyeleri,devlet memurları,öğrenci,öğretmenlerin oruç tutması yasaktır.Her düzey parti teşkilatları ve yerel yönetimler,Müslümanlara hizmet veren  restoran,lokantaların sürekli  açık tutulmasını sağlayacaklardır. Ramazan’da  açılmayıp  kapalı tutulan tüm  restoran,lokanta ve fırınlara ağır para cezasına çarptırılacaklardır. ….Tüm devlet daireleri, işletmeler,fabrikalar ve kamuya ait iş yerlerinde çalışanlardan ( Müslümanlardan)  bu genelge ve  siyasi disipline harfiyen riayet edecekelerine dair taahhüt belgesi imzalatılacaktır.Bu kişilerin  kendisi,eşi,çocukları ve tüm aile bireylerinin   oruç  tutmayacakları,  iftar ziyafeti ve teravih namazı dahil tüm  dini faaliyetlere katılmayacaklarına  dair  beyanları yazılı  ve imza karşxılığı  alınmalı…”

Bu genelge ile beraber  İl,İlçe,Belde,köyler ve mezralara kadar  olan  tüm ÇKP parti teşkilatlarına   “Radikalizme karşı sert darbe vurma,dini zayıflatacak her çeşit eğlence ve toplumsal faaliyetleri organize etme” konusunda gizli emir ve talimatnameler  gönderilmiştir.

İşgalcı Çin yönetimi  şu anda bölgede Müslümanların Ramazan ayını normal ibadet ile geçirmemeleri için   akıl almaz baskı ve zulüm yöntemlerini   uygulamaktadır. Ramazan’ın ilk haftası bölgede Çin komünist yönetiminin propaganda amaçlı yayınladığı birkaç fotoğraflı habere bakacağız  ve odan sonra yazımızın ana konusuna devam  edeceğiz;

 16 Hziran  2015 -Kaşgar’a bağlı  Meralbaşı İlçe yönetimi ve İlçe Komünist Partisi ortaklaşa bir genelge yayınladı.Genelge Urumçi’nin genelgesinin daha  sert  ve tavizsiz bir şekilde uygulamasını içeriyor;devlet memurlarının ve onların eş ve çocukları ile birinci derece yakınlarının Ramazan ayında Oruç tutmalarını yasaklandığını, bu yasağa uyacaklarına dair memurlardan yazılı Vaat ve Taahhütname imzalatma kampanyası başlatıldı.

IMG_2053Meralbaşı İlçesi  ÇKP  Yerel komitesinin ramazan ile ilgili özel toplantısı .Afişte şunları yazılı ” Maralbaşı İlçesi’nin z2015-Ramazan ayına mahsus Din Hizmeti Toplantısı”

IMG_2070_副本

Maralbaşı  İlçesinde  2014-Ramazan ayında  İslam’ı ÇKP partisi için hizmet ettiren imamlar  ile  toplumun tepkisine rağmen Lokanta ve restoranları Ramazan ayı boyunca  açık tutan İşletme sahibi, toplam  57  kişi’ye  2 bin’er  yuan( yaklaşık 335 $)  Para ödülü verme töreni (  Simülasyon gösterisi)

20150619113803234

17 Haziran- 2015 Ramazan’ın ilk günü  (Doğu Türkistan’da Ramazan 17 Haziranda başlatılmıştır) Hoten vilayetine bağlı Lop nahiyesindeki parti ve hükümet yetkilileri daha önceleri ölmüş olan Çin komünist parti yöneticilerinin kabrine giderek,onların huzurunda ÇKP’ne  sadakat yemini ettirildi.

20150619113827901

Ramazan’ın ilk günü (17 Haziran-2015)  Lop İlçesi yöneticileri tam kadro daha önce ölen yerel  Çin komünist parti yetkililerinin kabrine giderek  ÇKP.’ne   sadakat yemininden   başka bir kare.

 17 Haziran 2015 Aksu Vilayetine bağlı Şayar İlçesinin Yakabulak ( Yakapınar) kent yönetimi yayınladığı bir genelge ile, Müslümanların ramazan faaliyetlerine sınırlamalar getirmiş ve ramazan ayında halkın davranışlarına çok dikkat etmeleri yolunda uyarmıştır Yakabulak kent ÇKP.yönetimi ile Halk hükümeti ortak bir karar alarak Ramazan faaliyetlerini gözetleme,kontrol ve engellemek amacı ile özel bir Kontrol ve Uygulama Gurubu teşkil etmiştir.

1506191021480047471

Aksu İli’nin Şayar  İlçesinde 17 Haziran-2015  (Ramazan’ın ilk günü)  İlçe ÇKP. merkez komitesi   tarafından düzenlenen  yemek festivaline ait bir  görüntü.

150618105143966326117 Haziran -2015(Ramazan’ın ilk günü)Aksu şehrindeki Çinli yöneticiler kabristanlığında Parti ve Hükümet yetkilileri Çin komünist partiye sadakat yemini ettirilmektedir.

18 Haziran  2015  Kaşgar’ın Yenihisar İlçesi Aydınköl Köyünde, Ramazan ayında köy kadınlarına el işçiliği ile Çin komünist bayrağı yaptırıyor. Yerel ÇKP.Teşkilatı ile yerel yönetim birimi bu  durumu “Uygur Analar Ramazanda Allah’a değil,(Haşa-Maazallah) ÇKP  bayrağı yaparak ÇKP’ne  bağlılığını ifade etmektedir.” sözleri ile  güdümlü  medyaya servis ediyorlar.

为迎接党的生日,阿依丁库勒社区居民自发开展“绣党旗”比赛

Köy kadınları Ramazan’ı gününde el işi ile ÇKP bayrağı yapan kareler tüm Çin’de propaganda malzemesi yapılmaktadır.

20120828181158122

20 Haziran 2015  Hoten Şehrinde “Ramazan’ı eğlence ile geçirelim,İslam dinini zayıflatalım” adı ile Şehir meydanında konser verilmektedir.

20120720234434209

20 Haziran 2015  Hoten Şehrindeki açık hava konserlerinden bir diğer görüntü

8122

21 Haziran 2015 Pazar günü Hoten Vilayetine bağlı Niye İlçesinin Ruksiya kentinde tatil gününden yararlanarak Müslüman Uygurları şehir meydanına zorla  getirildiler ve burada t kurulan bir mekan’da Bira İçme Yarışması tertip etti. Ödül karşılığı müslüman Uygur gençlerine zorla bira içirildiler.

1_5

21  Haziran 2015  Kaşgar’ın   Yenihisar İlçesi Toğrakbağ  Köyünde “ Allah’a değil,ebediyete kadar ÇKP ‘nın  yolundan gidelim” toplantısı yapıldı.

2_3

Toplantıda Ramazan ayında “Oruç tutmayız,ailemize oruç tutturmayız” imzalı Taahhütname  veren köylülere ödül dağıtıldı.

içki

22 Haziran 2015  Kaşgar’ın Yenihisar ilçesi şehir sokaklarında Ramazanda bedava bira dağıtılıyor.Gündüzleri sokak ortasında bira içme yarışına katılanlara anında para ödülü dağıtılıyor.  Yenihisar sokaklarındaki para ödüllü bira içme yarışından bir kare.

4x6j0vwq4i

24 Haziran  2015 Turfan şehrinde “Koşalım,eğlenelim ve dini zayıflatalım”  etkinlikleri

15efcud2q4i

24 Haziran 2015 Turfan şehrinde  düzenlenen  “Koşalım,Eğlenelim ve İslam Dinini Zayıflatalım” adlı eğlence gösterilerinden  kareler

B077804C20454BDEB07A3A77C39A71FF

Gulca  İli’nin Kazakistan sınırındaki Korgas İlçesinde düzenlenen  “ İslam dinini Zayıflatma” kampanyası çerçevesinde  Ramazan’ın ilk günlerinde  düzenlenen  Güzellik yarışması(Pankart yazısı  : Korgas 5. Üstkuddüs  Kültür ve Medeniyet günleri Açılış Töreni)

6A4AA17DA8CA449186B76405FF4234EB

Gulca/ Korgas’taki   sadece Uygur kızları  için düzenlenen güzellik yarışmasından görüntüler.

92D6299E1A78464083014DFFDAC817B7

 23 Haziran 2015  Korgas  İlçesindeki “İslam dinini zayıflatma” programı çerçevesinde Orta okul’a giden  Uygur öğrencileri pikniğe götürülüp dans ettirilmekte ve yemek yedirilip,su içirilmektedir.

İşgalcı Çin,  emrindeki medya’da yer alan bütün bu etkinliklerden   başka, kamu oyu ve basından gizlenen bir çok  sinsi  İslam dini  karşıtı ve  Müslümanları aşağılayan organizasyonları  alçakça ve  hayasızca  sürdürülmektedir.

İşgalcı Çin yönetimi, Doğu Türkistan’ın  bütün kasaba ve köylerdeki tüm Müslüman bakkalları borçlandırmak sureti ile onlara  içki,sigara dağıtarak satmaya zorlamaktadır. Ramazan ayında  ise, bu  içki ve sigara satışını arttırmalarını istemekte ve daha fazla içki ve sigarayı zorla satmaktadırlar. Hacca gitmiş,kutsal toprakları görmüş ,oruçlu,takva  sahibi ve inançlı Müslümanlar bu baskıları anlatırken  büyük  istiraplar duymakta ve göz yaşlarını tutamıyorlar.

Ramazan ayında ” Yoksul ailelere devletin şefkat eli” programı çerçevesinde yürütülen kampanyalarda ilginç bir yöntem uygulanmaktadır;tespit edilen yoksullara para yada gıda yardımı yapılmıyor.Eline yemek bileti (yemek karnesi) dağıtılıyor.Bilet üzerine yemek yiyeceği lokanta adresi ve “Sadece öğlen yemeği için geçerlidir” yazısı yazılı.

      Çinli işgalcilar Ramazan ayında lokantasını gönüllü olarak açık tutan ve şüpheli Uygurlar hakkında karakola sürekli bilge veren lokantalar ile anlaşmışlar.Lokantalar biletleri toplayıp devletten parasını alabiliyor.Böylece,yoksul Müslümanların muhtaçlığından istifade ederek onların oruç tutmalarını engellemiş oluyorlar.Devlet’ten yardım alan Uygur yoksulların çoğu zaten senelerdir devlete ajanlık görevini kabul ettikten sonra yardımı hak kazanmışlardır.

   Çin İşgal yönetimi,  Müslüman Uygurlara karşı  uyguladığı bütün bu dini baskı,kısıtlama,zulümleri uygularken,  yüzyıllardır, Doğu Türkistan’da biz Uygurlar ile birlikte ve kardeşçe  yaşamakta olan Kazak,Kırgız,Tacik,Özbek kardeşlerimizi muaf tutuyorlar . Çünkü Çin,Orta Asya Türk cumhuriyetlerini incitmekten çekiniyor.Uygurları ise dünyada sahip çıkacak her hangi bir hamisi olmadığnı de çok iyi   biliyorlar.

         İşgalcı Çin, Doğu Türkistan’da her türlü  eğlence ve içki içilmesi  serbesttir,kimse karışmıyor.Ancak,her sene Ramazan ayında Müslümanlara hakaret ve onların inançları ile alçakça alay ederek, ibadetlerin kısıtlayıp engellemekte ve  yasaklamaktadır. Müslüman Uygur Türklerini özellikle günah işlemeye ve dinimizin  yasakladığı harama teşvik etmesi,zorlaması,cemaat ile toplu ibadet,toplu iftar kılınmasına izin verilmemesi,zenginlerin fakirlere vereceği hayır yardımlarını devlet kontrolü ile denetlemesi,uyumayanların cezalandırılması…

Bütün bunlar Uygur toplumunun kabul edeceği ve  kaldırabileceği bir yük değildir.

Komünist Çin  rejim Doğu Türkistan’da İslamın  kalbine saptanmış bir hançer gibi 66 senden beri Uygur Müslümanlara acı çektirmekte ve onlara işkenceler yapmaktadır. 

Bütün bunların ötesinde Çin,her sene Ramazan boyunca Uygurlara uyguladığı fiziki işkence ve etnik   soykırımı daha da  arttırarak uygulamaktadır.

Bulunduğumuz  Haziran ay içinde öldürülen Uygurların durumuna bakalım;

1.- 10 Haziran.2015  Hoten’e  bağlı Guma İlçesi dua köyünde dağa odun kesmek için yaya yürüyen  8 köylü Uygur, Çin işgal askerlerince(Özel Jandarma Birliği’nce)  tarafından kurşuna dizilerek öldürüldü.

2.- 10 Haziran 2015(aynı  gün)  Kaşgar’a bağlı Yeni şehir ilçesinde 6 Uygur “şüpheli” olduğu gerekçesi ile Çin polislerince vurularak öldürüldü.

3.- 17 Haziran  2015 Çin’in Şanşi eyaletinin merkezi Xi’an  şehri tren garı bilet satış salonunda bir Uygur genç “elinde tuğla vardı,bununla saldırarak başkalarına  zarar verebilirdi” gerekçisi ile Çin polisince vurularak öldürüldü. Görgü şahitleri  öldürülen  Uygur gencin elinde taşıdığı poşettiki nesnenin tuğla değil, kitap olduğunu ifade ettiler.İncelemede de bu ifade doğrulandı.  

4.- 22 Haziran  2015  Kaşgar şehrinin tahta köprü semtinde aralarında     kadın Mücahitlerin de bulunduğu   15  civarındaki bir FEDAİ  gurubu  ile Çin polisler arasında çıkan çatışmada ilk gelen haberde 3 Çin polis öldüğü ve 15 Uygur savaşçının öldüğü açıklanmış olsa da,son bilgelere göre Çin jandarma polisleri panik içinde her tarafa yaylım ateş ettiği için yoldan geçmekte olan sivillerden  28  civarında kişinin öldüğü açıklandı. 

5.- 24 Haziran  2015 Aksu’ya  bağlı Kuçar İlçesi’nde  ” Polis Merkezi’ne  saldırı hazırılığı içinde olduğundan şüphelenilen”  10 Uygur  Çin güvenlik kuvvetlerince vurularak katledildiler. Bu katliam haberi Çin resmi kaynatlarınca da doğrulanmış bulunuyor.

      Bütün bunların dışında Doğu Türkistan’da açığa çıkarılmayıp gizli tutulan ve şimdiye kadar yurt dışına(bizlere) ulaşmayan  onlarca katliamın olduğu tahmin edilmektedir. Bu katliam haberler ayrıntıları  benzerleri gibi,bir süre sonra ortaya çıkacaktır. 

      Bir diğer dikkat çekici olay Ramazanın girmesi ile Çinin Guangşi eyaleti Yulin şehrinde 20 haziran “köpek eti festivali” başladı ve 40 bin köpeği  insanlık dışı yöntmlerle ve vahşice öldürülerek Çinli halk tarafından tüketildi. Çin kaynaklarına göre Guangşi’de 3.5 milyon Müslüman (Hui=Turgan=Müslüman Çinli) yaşamaktadır.  Kutsal Ramazan ayında Köpek öldürülerek bölgede yaşayan Müslümanların   dini hassasiyetlerinin aşağılanması ve onların oruç ve Ramazan ayını zehir etmeleri bir ayrı konudur.

        Çinlilerin köpek katliamına karşı tüm dünya ayaklandı.Hatta 22 Haziran’da HAYTAP  “Türkiye hayvan hakları Federasyonu” Çinin İstanbul baş konsolosluğu önünde protesto gösterisi düzenlediler.Dünyanın bir çok ülkesinde,  Çin’in  bu köpek katliamına karşı yürüyüşler,gösteriler,protestolar  eylemleri artarak devam etmektedir.

ABD.’nın önde gelen ”New York Times”  gazetesi, Çin’in bu köpek katliamına  karşı “ Stop Yulin 2015”  adı ile bir imza  kampanya başlattı.  Bu kampanya kapsamında  iki gün içinde Change.org internet sitesinde  100 binde den fazla insan imzaladığı haberi gazetelerde de yer aldı. BBC,CNN gibi dünyaca ünlü  yayın organları olayı bir hafta süre ile  gündemde tuttular.

O insan dostu köpekler ile aynı devlet sınırları içinde  yaşayan Müslüman Uygurlar,  Çin’in öldürdüğü köpeklerden daha ağır şekilde baskı,zulüm, işkence ile katliama tabı tutulmaktadırlar.Şu kutsal Ramazan ayında  200 binden fazla Uygur Çin’in ölüm kampı ve zindanlarında, insanlık dişi  manevi ve fiziki  işkenceler altında çile çekmekte ve ölümlerini beklemektedir.

O  insan dostu ve sevimli hayvanların  hayatlarını  kurtarmak için seferber olan  İnsancıl(!) dünya,neden köpeklerden daha değerli  varlıklar olan Uygurlar için o hassasiyeti göstermediğini anlamak düşündürücü ve  zordur.

Biz Uygurların dünyadan ve Müslüman kardeşlerimizden de fazla beklentimiz yoktur. Yeterki,Pakistan,Afganistan,Tacikistan,Özbekistan,Kazakistan,Kırgizistan ve diğerleri gibi , canlarını kurtarmak için  kendilerine sığınan ve bu ülkelere iltica eden Uygurları para karşılığı Çin’e   satmasınlar ve ölüme göndermesinler. Bu kardeş ve komşu ülkeler  bunu  yapabilirse biz onlardan  sonsuza dek razı oluruz. Ancak,Türkiye’den, Anadolu’da yaşayan  din ve kan kardeşlerimizden elbette beklentilerimiz  ihtiyacımız var. Türkiye’de 2015 yılı itibarı ile 85 bin cami  bulunmaktadır. Demek Türkiye’de 85 bin cami imamı vardır.Biz bu din bilginlerinde şu uluğ ve mübarek Ramazanda Müslüman Uygur kardeşlerini ve dindaşlarının dramatik durumunu  dile getirmelerini ve onların kurtuluşu için dua etmelerini ve Allah Taala’dan cemaatları ile birlikte  niyazda bulunmalarını istiyoruz.

Radyo Televizyon Üst Kurulu(RTÜK)’nun 2012  verilerine göre   ülkemizde  553 televizyon ve 1120 Radyo kanalı bulunmaktadır.Türkiye’de  1000 den fazla gazete,10 binden fazla gazeteci,binlerce internet  portalı yayın yapmaktadır. Tabii bu dev medya ordusunun kendine göre ilke,görev ve yayın programları ve politikaları vardır.Ancak,medyanın  temel ve asıl asıl görevi haber değeri olan ve konusu ne olursa olsun,yalanız doğruları  dürüst,adil ve tarafsız bir şekilde kamu oyuna iletmektir. Türkiye’de bu hafta içinde  gerçekeleşen Çin’deki “Köpek Eti Yeme Festivali”  etkinliklerine ait haberlerini yyayınlamayan çok az  medya-  yayın kuruluşu vardır.  Buna karşılık,Çin’in işgalı altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan müslüman  Uygur  Türklerine reva gördüğü,baskı,zulum,işkence ve katliamaları ile Kutsal Ramazan ayındaki engel,yasak ve işkence haberlerini  yayınlayan medya kuruluşlarının sayısı ise, Köpek Festivalına göre çok azdır.  Bazı insanlarda iman,bazılarında vicdan vardır. İman ve vicdan haksızlık karşısında insanın manevi hassasiyetini  ölçen  adalet terazisidir. Biz Kardeş olarak,Türkiye’deki TV programcıları,gazeteci,araştırmacı,din görevlerinden,arada bir Doğu Türkistan’da cereyan eden vahşetlere,  kanlı göz yaşlarının  ırmağa dönüştüğü zavallı mazlum müslüman Uygur Türkü Annelerin, Çilekeş dul, öksüz ve yetimlerin feryatlarını az da olsa dile getirmelerini istiyoruz.Bizim   hatırlanmamız,bizim acılarımızı hafifletecektir.

Şu Hadis-i Şerif  çok anlamlıdır; Hz. Enes Radiyallah-u Anhu anlatıyor: “Resulullah buyurdular ki: “Kıyamet kopmadan önce gece karanlığının parçaları gibi fitneler olacak. (O vakit) kişi mü’min olarak sabaha erer de kafir olarak akşama kavuşur. Mü’min olarak akşama erer, kâfir olarak sabaha kavuşur. Birçok kimseler azıcık bir dünyalık mukabilinde dinlerini satarlar.” ( Tirmizî, Fiten 39, (2211))

Af,mağfiret ve Rahmet    kapılarının ardına kadar  açıldığı şu  Ramazan-i Şerif günlerinde    yazımı şu  Yakarış ve dualar ile bitirmek istiyorum;

      Ey Allah’ım, Müslüman olarak doğduğu ve Müslüman olarak ölmek istediği için ıstırap çeken ” Uygur Türkleri ” adındaki kullarının acılarını hafiflet ve tez zamanda tamamen ortadan kaldır   Ya  Rabbim.

      Bugün Tüm dünyada Ramazan, bir tek Doğu Türkistan’da ahir zaman’dır. Şu mübarek kıldığın  Ramazan ayında Çin’de “Köpek Festivali”nde  katledilen sevimli hayvan kullarını kurtarmak için  ayağa kalkan  İnsanlık Aleminin ,biz Uygur Türkü Kullarını de hatırlaması için  O kullarına akıl,feraset,insaf ve adalet duygusu nasip eyle ! Onların Uygur Türkü Kullarını de hatırılaması için onlara iz’an nasip eyle !   Rahman ve Rahim Olan Ulu Allah’ım !

       Biz Uygur Türkü Kulların  fiziki olarak Çin’in  ölüm kafeslerinde tutsak’ız. Ruhu Çin’ in  kan dolu Para ve Manfaat  kafesinde tutsak bulunan Müslüman dünyasını bu aşağılık zilletten bizlerden önce  kurtar.  Sonsuz Adalet Sahibi Uluğ Rabbım !

       Ana Yurdum Doğu Türkistan’da İşgalcı Dinsiz Çin,  Müslüman’ın gözü ile Müslüman kardeşlerimizi gözetliyor. Müslüman’ın kulağı ile Müslüman Kulların dinleniyor.Müslüman’ın dili ile Müslüman ihbar ediliyor. Müslüman eli ile Müslüman’ın başı kesiliyor. Böylece  Ateist Çin Kardeş’e  diğer öz kardeşinin  etini  yediriliyor. O gafil  Kullarına  onların kardeşi olduğu bilincini lütfet ve bunu  da akıllarına yerleştir, Keremi Sonsuz Ulug Allah’ım!

Aziz  Yurdumda diriler mezarlığında ruhu çalınmış, onurları kayıp olmuş kölelerinin,  kurumuş gönüllerindeki özgürlük tohumlarını ilahi mucizen ile tekrar yeşert  ve tez zamanda meyva vermelerini lütfet.   Sonsuz Hikmet Sahibi  Rabbim!

         Camilerde Allah’ın karşısında, dışarıda ise,  zalimlerin karşısında eğilen,elinde Kuran ancak, imanı kirlenmiş kardeşlerime tekrar gerçek  imanlarını nasip eyle Sonsuz Güç Sahibi   Rabbim!

   Yurdumuzda, İslam’ı Müslüman toplumun ayağına pranga,eline kelepçe,boynuna  boyunduruk olarak geçiren sahte  “İslam bilginleri” nden bizi kurtar ya Rabbim.

         Bizi insan olarak yarattın.Bizim insanlık  değerimizi tekrar  bulmamız ve senin lütfun olan bu ulvi değerlere kavuşmamız için yardımlarını esirgeme  Kadir-i Mutlak  Rabbim.

     Tanrı dağları gibi sükunet içindeki gövdemi,Tarım nehri gibi sahillere vurarak haykırışlarla damarımda sele dönüşen duygularımı bir tek sen görüp  duyabilirve hissedersin  Ulu  Allah’ım!

      Doğu Türkistan adındaki bu topraklarda bir avuç Müslüman kulların, kafir  Çin ile   bir kısım  gafil Müslüman kullarının  iş birliği ile imha edilirlerse, bin seneden beri senin yolunda şehit düşmüş  İlahi Kelimetullah  uğrunda huzuruna yükselmiş Şanlı Atalarımızın ruhu ıstırap çekecektir Ya Rabbim!

         Senin mübarek İsmi şerifini bu topraklarda haykırmak ve  ebediyen hakim kılmak   için uğrunda şehit olmuş Atalarımın Mübarek ruhlarını istiraplardan halas eyle ve  onların Muazzez ruhlarını  huzura Kavuştur,   Sonsuz Kudret Sahibi Uluğ Allah’ım.

      Senin Doğu Türkistan olarak yarattığın bu topraklarda  Çin’in Katliamları böyle devam ederse, sana kulluk yapacak ve ibadet edecek kul ve Sevgili Habibi’nin  Uygur Türkleri adındaki  ümmeti tamamen yok olacak ve yer yüzünden silinip gidecektir.  Ya Rabbim.

       zalimlerin zulümleri karşısında bizlere  dayanma,direnme ve tekrar hür ve özgür olma ve ayağa kalkma  gücü ver  Namütenahi Güç  ve tüm Mücize  ve hikmetelerin Sahibi Uluğ  Rabbim.

          Uygur  Türkleri adındaki   Kullarının ve Sevgili  Kul’un Muhammed Mustafa (SAV.)’nın sadık ümmetinin günahlarını af ve mağfiret eyle  Ya Rabbim!

        Biz çaresiz ve çok aciz, Sen  ise, her şeye çaresin ve  çarelerin kaynağısın ve her şeye  kadirsin ya Rabbim.Uygur Türkleri Kullarının  toptan  helak  ve yok edilmesine izin verme ya Rabbim.

Biz Asi Kullarını bağışla ya Rabbim.                                                 

 25 Haziran 2015

 

      

 NOT : bu yazı’da kullandığımız bütün bu resimler  Çin’in  Uygurca  resmi “Tengritağ” ve diğer yerel internet sitelerinden alınmıştır. 

Kaynaklar:

1.中国当局在伊斯兰斋月临近之际在新疆加强控制

2.斋戒月到来 新疆封斋遭官方控制

中共当局则要求新疆的共产党员、公务人员、学生及教师等,不准参加当地的封斋活动。当局甚至要求餐厅饭馆在斋月期间必须照常营业,停业者将受处罚。为保障斋月期间社会秩序正常要求全局干部职工要签订责任书,承诺本人严守政治纪律,坚决保证本人及家庭成员和亲属中的学生、党员不封斋、不参加任何形式的宗教活动”。

3.穆斯林斋月中国加大限制遭各界谴责

4.城镇 阿依丁库勒社区开展“绣党旗,颂党恩”活动

5.海外维族团体批评新疆当局举办啤酒节

6.重温入党誓词践行严三实

7.歌舞之信息来源:和田信息网

8.伊犁州旅游局、中共霍城县委、霍城县人民政府主办.

9.七五纪念日临近 新疆传多起暴力事件

10.Kuchada bir saqchi ponkiti hujumgha uchrirap, 10 adem étiwétilgenliki melum

11. 15 Neper er – Ayal pidaiy qeshqer taxtaköwrüktiki qarawulxanigha hujum qilip hayatidin ayrilghan

12.新疆喀什6月22日炸弹袭击事件 至少18人死亡

13.中国玉林狗肉节和吃狗肉引发的冲突

14.中国广西玉林狗肉节在强烈反对声中进行
Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
4723 Kez Görüntülendi.