logo

trugen jacn

DÜNYA UYGUR KURULTAYI(DUK )BAŞKANI DOLKUN İSA’NİN TÜRKİYE’YE GİRİŞİ NEDEN YASAK ?

Türkiye'ye Girişi Neden Yasak!

Halis ÖZDEMİR

Dolkun İsa’yı hazırladığım Vizyon’dan bazı açıklama ve serzenişlerde bulundu.

Dolkun İsa’nın Türkiye’ye yayını yasak!

Dolkun İsaygurna davası için U için Çin’de ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış.
Ülkeleri gibi herhangi bir kişinin ailesinden herkesin uzun bir haber alamadığını,
Türkiye’nin ikinci olduğunu ve sahip olduğu, Türkiye’nin vatanındatüttüğünü söylemenin yasaklamayı düşünmesini, aklını almayı bilmek.

Doğu Türkistan’lı kardeşlerimiz Dolkun İsa’nın bütün dünyada dolaşabiliyorken ikinci vatanım Türkiye’ye girişin yasak durumunu anlamadıklarını, bu duruma derinden üzüldüklerini anlattıklarını.

Dolkun İsa Dünya Uygur Kurultayı şefi ve ortak eğitim’de 4-7 Haziran 2021 Çin’in Doğu Türkistan’da suçluları ve Uluslararası İnsan hakları mahkemesine de taşıdı. 14 anlatımı vermiş ve bir o kadar da ustalaşmış, Dolkun İsa idi.

İngiltere’deki dava olma ihtimalini ve önemli olan bir olay olan Doğuistan için çok önemli olan şeylerde görülmekte. Ana sayfa kamu alanı büyük yaratmaktır.
Dolkun İsa şu anda uluslararası arenada Çin zulmüne karşı mücadele veriyor.
Doğu Türkistan’ın ölümlerinden olmayanlar, Türkiye’ye girebilmeli.

Türkiye Dolkun İsa ve Uygur Müslümanlarının ikinci vatanı.

Dünya Uygur Kurultayı Başkanı

Dolkun İsa’nın Türkiye’ye giriş yasağı kaldırılmalıdır. Ya da GİRİŞ YASAĞININ HAKLI GEREKÇESİ VARSA tüm açıklığı ile açıklanmalı. Uygur kardeşlerimiz gönültalar.

Mazlumun niyetinden ve hüznünün neticelerinden bahsetmeye hacet yoktur.

Yabancılara vatandaşlık meselesi!

Yabancılara vatandaşlık ve Türkiye’yi günde katlanarak büyütülebilenler!
Kanımız canımız olan mazlum ve mağdurumuz Uygur kardeşlerimiz için Türkiye vatandır. Ata yurdu Türkistan’da büyük zulüm ve yaşamatalar Türkiye onlara kol gerecek ve gereğini yapacaktır.

Bizim konumuz YABANCILARA vatandaşlık verme.

Türk Vatandaşlığı çok değerlidir.

Türkiye çok değerlidir.

Yabancıların Türk vatandaşı olabilmeleri için 250 bin dolar karşılığı gayrı menkul/daire ya da herhangi bir menkul/ yatırım yapmaları Türkiye’ye getirdikleri 250 bin doları beş yıl Türkiye’de tutmaları karşılığı Türk Vatandaşı olabilmekteler
.
Yabancılara bu şartlarda vatandaşlık verilmesini başından beri yanlış bulduğumu yazdım, söyledim.
Önüne gelen 250 bin dolar karşılığı toprak ya da konut alıp Türkiye’de beş yıl 250 bin doları tuttu diye vatandaş olmamalı olamamalı.

Yabancıların konut almaları özellikle İstanbul’da daire fiyatlarının astronomik rakamlara yükselmesine sebep oldu. Kendi vatandaşlarımızın daire sahibi olma hayalleri böyle giderse  başka bahara kalıyor gibi.
Komşu ülkelerden bu yolla vatandaşlık alanlar olduğu gibi başta Çinliler olmak üzere  Avrupa ülkelerinden ve Rusya’dan ise özellikle  Antalya ve sahil yörelerinden daire ve TOPRAK  almak sureti ile TÜRK VATANDAŞI olmaları hususu önemli ve tehlikeli bulduğumuz bir konudur.

Çinlilerin ayrıca Fabrika ve ARAZİ aldıklarına ve  stratejik olarak şirket alırken ŞİRKET ÜNVANINI DEĞİŞTİRMEDİKLERİ,  ARAZİ ALIMLARINI sahip oldukları FABRİKA adına aldıkları  ve Türk ŞİRKET YÖNETİCILERİNİ çalıştırmaya devam ettirdikleri ve  diğer çalışanları yavaş yavaş Çin’den getirip Türkiye’ye yerleştirdiklerine dair pek çok yerden haberler geliyor.

Bu durum normal bir durum mudur!?

En tehlikeli olanı da budur.

Türk Vatandaşı olmanın bedeli bu kadar ucuz olamamalı!
Önümüzde büyüyerek devam eden sorunla karşı karşıyayız.
Vatandaşlık hususu parasal/dolar konusu olamaz!

Bir an önce gereği yapılmazsa telafi edilemez hata olarak görmekteyim.

Başka yerlerde böyle uygulamalar emsal gösterilemez!
Türkiye HİÇ BİR ÜLKE İLE KIYASLANAMAZ!
250 bin asker TÜRK VATANDAŞI olunabilecekse, Türkiyeli olunacak idiyse ÇANAKKALE’DE bıyıkları terlememiş “TOKAT’IN ONBEŞLERİ” neden şehit oldular ki! diye sorulduğunda ne cevap verebiliriz ki!

Gemiam

KAYNAK : http://www.bncmedyahaber.com/haber-turkiye-ye-girisi-neden-yasak-7368.html?fbclid=Iw

Share
108 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER