logo

trugen jacn

ÇİN’NİN PARAMİLİTER GÜCÜ BİNG TUEN’İ YASAKLAYIN,ÇKP’NİN NASIL ÇÖKTÜĞÜNÜ GÖRÜN !

UW anthropology lecturer Darren Byler's journey of activism | News ...

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin uzmanı, Antropolog ve Doğu Türkistan ve insan hakları ihlallerine yönelik çalışmaları ile tanınan Dr.Darren Byler Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm, gayrimeşru Sömürgeci ÇKP ‘nin terör gücü sözde Üretim ve İnşaat ordusu Bing Tuen’in (XPCC’nin) ekonomik faaliyetlerinin tüm dünyada yasaklanması halinde ÇKP İktidarının çökeceğini şu sözleri ile dile getirdi ;

” ÇİN’İN UYGUR BÖLGESİNDEKİ BİNG TUEN ADLI PARAMİLİTER ORDUSU’NA AİT TÜM ŞİRKETLERİNİ YASAKLAYIN! ÇKP’NİN NASIL ÇÖKTÜĞÜNÜ GÖRÜRSÜNÜZ ! ”

Geçtiğimiz hafta içerisinde ABD yönetimi 16 Haziran’da onaylanan Uygur İnsan Hakları ve Politikası yasası gereğince Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki gayrimeşru Sömürge, gasp ve ÇKP.Terör gücü olan sözde Üretim ve İnşaat Ordusu ile 2 Yöneticisinin mal varlıklarını donduran bir karar almıştır. Bu yaptırım kararından sonra ÇKP’nin özenle öne çıkarmayıp uluslararası toplumdan sakladığı bu Gasp ve Sömürge Paramiliter gücü dünyanın gündemine gelmişti.

Fotoğraf açıklaması yok.

ÇKP’nin Doğu Türkistan’daki Terör,gasp ve Sömürü Ordusu Bing Tuen’in Ülkedeki Konumları

Bing Tue 147 Ülkede 862 bin Şirketi var.Toplam Cirosu kendisinin 34 katı büyüklğünde

Çin’in Doğu Türkistan’da yerleşik bu Paramiliter gaspçi,Sökürgeci,ÇKP’nın bu ülkedeki Devlet Tetörü Çetesi olan sözde Üretim ve İnşaat Ordusu’Bing Tuen) ile ilgili çalışmalar yapan Dr.Darren Byler Çin’in bu Paramiliter Sökürge Gücünün dünyanın 147 ülkesinde ticari faaliyet gösterdiğini tesbit ettiğini ve toplam cirosunun ise kendisinin 34 katından fazla olduğu sonucuna vardığını bildirdi.

Dr.Byler Çalışma Sonuçlarını Twitter Üzerinden Paylaştı

Dr.Barren Byler Bing Tuen hakakındaki çalışmalarının sonucunu kişisel twitter hesabı üzerinden şu cümleler ile paylaştı ; “Çin yönetiminin resmi kamu kayıtlarına baktık ve ÇKP’nın Doğu Türkistan’daki Paramiliter gücü olan sözde Üretim ve İnşa Ordusu Sing Tuen’in (XPCC’nin) 147 ülkede 862.600’den fazla kendisine bağlı veya yan kuruluşunun faaliyet gösterdiğini tesbit ettik. Bu Paramileter ÇKP Örgütünün ve ülkelerin ekonomik imkan ve kolaylıklarından yararlanarak çok büyük karlar elde ettiklerini keşfettik. ÇKP’nin Doğu Türkistan’da bir sömürge gücü olan bu Bing Tuen Paramiliter örgütünün ve bağlı şirketlerin toplam cirosu kendisinin ( XPCC’nin) 34 katına kadar ulaşıyor. ”

Sözde Üretim ve İnşaat Ordusu Bing Tuen

Doğu Türkistan’daki bu Paramiliter sömürü, gasp,talan ve İştence Ordusunun kuruluşu ÇKP Diktatörlüğünün kurucusu Mao’nun özel ve gizli emri ile 1949 yılına kadar dayanıyor. Temeli Eski rejimin ÇKP’ye teslim olan askerleri ve ailelerinden oluşan bu silahlı işgal ve sömürü gücü Doğu Türkistan nüfusunun % 1’nu oluşturuyor. Tamamen etnik Han Çinlilerinden oluşan bu Sökürgeci çete bölge’nin milli hasılasının(üretiminin) % 17ne sahip. Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki etnik ve kültürel ve soykırım cinayetlerinde görünmeyen ihtiyat ordusu olarak tutuluyor.Bu örgüt hiç bir yasal dayanağı olmayan devlet içinde bir devlet olarak yasa dışı bir örgüt olarak varlığını sürdürüyor.

CCCI Darren Byler March 11, 2019 on Vimeo

Dr.Darren Byler Kimdir ?

Darren Byler, 2018’de, Washington Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nde doktorasını tamamladı. Araştırmaları, Sincan’ın başkenti Urumçi şehrinde Uygurların mülksüzleştirilmesi, kültür çalışmaları ve güvenliğe odaklanmaktadır. Contemporary Islam, Central Asian Survey ve Journal of Chinese Contemporary Art dergilerinde araştırma makaleleri yayınladı ve Çin’deki İslam etnografisi, ulusötesi Çin sineması ve seyahat ve temsil konularında makaleler yazdı. Aynı zamanda dijital sanat ve siyaset Platformunun(havuzunun) The Art of Life in Chinese Central Asia’da yazıyor ve küratörlüğünü yapıyor.

Share
447 Kez Görüntülendi.