logo

trugen jacn
25 Mart 2014

DOĞU TÜRKİSTANLILAR,İDARECİ VE MEDYA MENSUPLARINI AĞIRLADI.

İSTANBUL’DA YAŞAYAN   DOĞU TÜRKİSTANLILAR, BİR KISIM YÖNETİCİ  VE  MEDYA MENSUPLARINI AĞIRLADI VE   YEMEKTE BULUŞTU.

Hamit Göktürk

İstanbul’da yaşayan  bir gurup Doğu Türkistanlı, Türkiye’nin  bir kısım yöneticiler, tanınmış fikir adamları ve medya mensupları ile yemekte bir araya geldi.

Yeni Resim

Uygur Haber ve Araştırma  Merkezi (uyghurnet.org) tarafından organize edilen  yemeğe, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Yıldız,Türkiye’nin önde gelen  fikir adamlarından , Televizyon programcısı Sadık Yalsuzuçanlar,  Gazeteci- yazar ve Tv. yapımcısı  Dünyabülteni.net Haber portelinin genel yayın yönetmeni  Akif Emre, Ankara Ün.DTC.Fakültesi öğretim üyesi  ve Hür Asya Radyosu  Ankara Temsilcisi Doç. Dr. Erkin Emet Ve  İstanbul Medya Akademisi Genel Müdürü  Mehmet Tuncer Ekicioğlu ve Doğu Türkistan Dayanışma Derneği Sabık  Başkanı Seyit Tarancı ile İstanbul’da yaşayan Doğu Türkistanlı   iş adamı ve esnafları temsilen  bir gurup iştirak etti.

Yemekten önce bir konuşma yapan Uyghur Haber ve Araştırma Merkezi(Uyghurnet.org) sorumlularından Hamit Göktürk misafirlere davete icabet ederek teşriflerinden dolayı  kendilerine teşekkür etti,  Tv.yapımcısı Sadık Yalsuzuçanlar  ile Dünyabulteni.net  Haber Sitesi genel  yayın yönetmeni ve gazeteci yazar Akıf Emre’ye Doğu Türkistan davasına verdikleri destek ve katkılarından dolayı  kendilerine Uygur  Türkleri olarak minnet ve şükran duyduklarını ifade etti.

Etiketler:
Share
1363 Kez Görüntülendi.