logo

trugen jacn

DOĞU TÜRKİSTAN, BİR TÜRK-İSLAM DAVASI VE AYNI ZAMANDA BİR İNSANLIK DAVASIDIR

Bir harita ve şunu diyen bir yazı 'Mongolia Kyrgyzstan ajikistan fghanistan Oost-Turkestan Turkestan Pakistan Inner Mongolia Tibet India Korea China Myanmar Vietnam Taiwan' görseli olabilir
Prof.Dr. Ekrem Barak ARIKOĞLU( Ankara HBV.Ün.Öğretim üyesi)
“Bir yerde mazlum feryadı yükseliyorsa veya daha önce yaşanmış bir katliamın bir daha yaşanmaması için insani duyarlılık oluşturulması gerekiyorsa bizler de insan olmanın gereğini yerine getirmek zorunda olduğumuza inanıyoruz.”
                                                               Ankara BŞB.Başkanı Mansur Yavaş
İnsan olan, yetkili olan, yetkisiz olan herkes sizin gibi düşünmeli Mansur başkan.
Bir yandan dünyadaki bütün mazlumların yanında olduğunuzu zalimlerin karşısında olduğunuzu söyleyip diğer yandan Çin’in Faşist yöneticileriyle samimi ilişkiler kuramazsınız.
Bugün Doğu Türkistan’daki Uygurlara İsrail’in Filistinlilere uyguladığından çok daha fazla faşizan muamele yapılmakta, milyonlarca masum insanın, sadece Çin ırkından olmadığı için, kamplarda insani değerleri -dili, dini, kültürü, hür yaşama hakkı- yok edilmeye çalışılmaktadır. Dava sadece Türklük, Uygurluk davası değil insanlık davasıdır.
İnsan olan, samimi Müslüman olan, vicdanı olan, merhameti olan herkes, hangi mevki ve makamda olursa olsun bu insanlık suçuna, bu zulme dur demek zorundadır. Devletin üst kademelerinde görevli olan kişiler için bu bir vazifedir. Müslümanlık Türklük konusunda hassasiyeti olanların bunu herhangi bir çıkar hesabı yapmadan dile getirmeleri, takip etmeleri, sonuç alıcı eylemlerde bulunmaları boyunlarının borcudur. Bunu yapmayanlar söylediklerinde samimi değillerdir.
Eyvallah Mansur Başkan,
mazlumların sesi oluyorsunuz ve sesinizi hem milletimiz hem Ulu  Tangrim duyuyor.
Zalimler de duyuyor ve korkularından çığırtkanlıklar yapıyorlar.
Turan Eller Var Olsun,   Doğu Türkistan Hür olsun!
Kaynak : Sayın Hocamızın  kişisel facebook  sayfası
Share
84 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ