logo

trugen jacn

ÇKP’NİN TÜRK SOYKIRIMI UZMANI VE ŞÖVMENİ,IRKÇI VİCTOR GAO CEZALANDIRILMALIDIR !

Ferhat Kurban Tanrıdağlı

Dr.Ferhat Kurban TANRIDAĞLI

ÇKP’nin uluslararası arenalardaki sözcüsü, showmen ve soykırım uzmanı Victor Gao da ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Geçen programda gerçek olaylardan yola çıkarak ÇKP’nin Doğu Türkistan’daki soykırım politikasını planlayan ve formüle eden, toplama kampları ve diğer soykırım yöntemlerini planlayan ve uygulayan faşist Çinli sözde aydınları ifşa etmiştik. Onların arasında Sosyal Bilimler Akademisi Çin Sınır Tarihi ve Coğrafya Araştırma Merkezi araştırmacısı ve “Sincan’da Çeşitli Tarihi Sorunlar” adlı beyaz kapaklı kitabın baş editörü Lisheng,Merkezi Sincan Çalışma Koordinasyon Grubu, Xinjiang Çalışma Grubu’nun üyeleri, sözde etnologlar Ma Rong, Hu Angang, Yang Shengmin, Hu Lianhe, Zhu Weiqun, vb. Ve ekip lideri Wang Yang gibi şahıslar vardı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Çin Nazisi Gao,ÇKP Diktatörü Cüce Deng ile birlikte

Bugün gene bir gerçek olaydan yola çıkarak bir başka faşist sözde Çinli aydını açığa çıkarıyoruz.Çince Adı: Gao Zhikai. İngilizce adı Victor Gao. 21 yaşında, Pekin Yabancı diller Üniversitesinden yüksek lisans derecesi ile mezun olmuş, Yale Üniversitesinden Hukuk alanında doktora derecesi almış ; Deng Xiaoping’in tercümanlığını yapmış. CICC Yatırım Bankacılığı Bölümü Genel Müdürü, CNOOC Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun ikinci Çin İşleri Danışmanı ve Çin ve Küreselleşme Merkezi Direktörü gibi görevleri vardır. Gao Zhikai, Dışişleri Bakanlığı’nda çalışırken, birçok kez Deng Xiaoping’e tercüman olarak eşlik etmiş Nixon, Bush Sr., Mundell, Kissinger gibi tarihi şahsiyetleri görmüş. Genel Hu Yaobang, Li Xiannian, Yang Shangkun ve diğer liderlere birçok kez eşlik etti. Yurt dışını ziyaret etmiş. Bu şekilde Yüksek öğrenim görmüş, ünlü insanları ve tarihi figürleri tanımış, dünyayı dolaşan bir entelektüel olan bir şahsın insaniyetten nasibini almış, bazı insani duygulara sahip biri olması beklenir değil mi? Ancak gerçekler bunun tersini ortaya çıkardı.

Önce gerçek bir olayı anlatalım , 1 Nisan 2019’da El Cezire kanalındaki bir programda Gao Zhikai, ÇKP’nin Doğu Türkistan’daki toplama kamplarını ve tutuklanan insan sayısını reddetti ve şunları söyledi: “Sincan’da toplam olarak 6 , 7 milyon Uygur var. Bir milyondan fazla Uygur’u hapse atmak nasıl mümkün olabilir? ” Arkadaşlar, lütfen bu noktaya özellikle dikkat edin:Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal İstatistik Bürosu tarafından resmi olarak açıklanan 2015 nüfus sayımı sonuçlarına, yayınlanan verilere göre, Uygur nüfusu 11,3 milyon.Sadece 4 yıl sonra Gao Zhikai, uluslararası bir ortamda Uygur nüfusunu bir nefeste neredeyse yarı yarıya azaltmakta tereddüt etmedi. Gerçekten bir soykırım ustası olmaya layik bir yetenek olduğunu gösterdi. Aslında böylelikle , ÇKP’nin Doğu Türkistan’daki soykırım suçunun amacını ortaya koydu: Önce Uygur nüfusunun yarısını öldürüp , sonra geri kalanını asimile etmeye devam etmek ve Uygurları tamamen ortadan kaldırmak. Arkadaşlar, yukarıdaki kayıtsız tavırdan görülüyor ki, Gao Zhikai’nin yüksek öğrenim görmüş olması, ünlü insanlar ve tarihi şahsiyetlerle oturmuş olması, dünya görmüş olması onun zalim faşizan fıtratını değiştirmeye yetmemiş. Genellikle Uygurların dostu olduğunu ve Uygurları sevdiğini iddia ediyor. Ama şimdi anlaşılıyor ki o hep Çin’in “Yüzünde gülücük dağıtmak, koynunda hançer saklamak” hilesini kullanarak her zaman Uygurları kandırmış ve Uygurların saf insani duygularıyla oynamış. Diğer faşist entelektüeller gibi onun da insancıl düşünceleri ve insanlara karşı hiçbir sevgisi yoktur.

Bu perspektiften bakıldığında, ÇKP’nin uluslararası sahnedeki showmeni Gao zhıkaı, ÇKP’nin beyaz kapaklı kitabının baş editörü Lisheng, Merkezi Sincan Çalışma Grubu’nun bir üyesi sözde etnolog Ma Rong, Hu Angang, Yang Shengmin, Hu Lianhe, Zhu Weiqun, ve ekip lideri Wang Yang gibi şahıslar insanlığın ortak düşmanlarıdır.

Bu nedenle, ABD hükumetinin gelecekte uygulayacağı daha sağlam ve kapsamlı cezaları çerçevesinde bu faşist Çinli aydınlar da en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.Çin Doğu Türkistan’daki soykırımı Uygur Aydınları ve beyin takımı üzerinden başlatmıştı. Çünkü yukarıda saydığımız Çinli faşist aydınlar planı o şekilde yapmışlardı. Onun için soykırım suçluları cezalandırılırken Çinli faşist aydınlar da cezalandırılmalıdır. Youtube kanalımıza abone olmak size hiçbir zorluk ve sorumluluk yaratmaz, ama benim kanalın gelişmesine katkı sağlar. Lütfen abone olmayı, beğenmeyi ve tavsiye etmeyi ihmal etmeyiniz.

https://youtu.be/nqDBJCrPYaQ

Share
370 Kez Görüntülendi.