logo

trugen jacn

ÇKP’NİN KANLI DİKTATÖRÜ Xİ’TLER : İŞGAL ALTINDAKİ DOĞU TÜRKİSTAN’A KÖK SALMALIYIZ !

Çin devlet Başkanı Xi Jingping etnik Çinli öğrencileri bir mektup yazarak onların Çin emperyalizminin işgalı altındaki Doğu Türkistan’daki etnik Türklerin demografik asimilasyonunun bir an tamamlanablmesi bu ülkeye yerleşmelerini istedi. ÇKP’nın eli kanlı soykırımcı diktatörü Xİ’TLER mektubunda etnik Han Çinlileri olarak Doğu Türkistan’a kök salmalıyız . Doğu Türkistan’a yerleşerek bu toprakların bir an önce Çinlileşmesini tarihi misyon oarak görün. ” cümlelerini kullanması dikkat çekici bulundu.

ÇKP’NİN KANLI DİKTATÖRÜ  Xİ’TLER : İŞGAL ALTINDAKİ DOĞU TÜRKİSTAN’A KÖK SALMALIYIZ !

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin Ordusu’nun Doğu Türkistan’daki Üretim ve İnşaat Kolordusu (Bingtuan) yakın zamanda çok sayıda işçi işe alıp, Çin’in iç bölgesinden Çinli’yi Doğu Türkistan’a getirmek için büyük çaba sarf ediyor. Doğu Türkistan’ın gerçek sakinleri kamplara ve ülkenin iç bölgelerine zorunlu sürgünlere gönderilirken Devlet Başkanı Xi Jinping Doğu Türkistan’da okuyan Çinli öğrencilere, ”orada kalın, ve kök salın talimatı verdi. 

Çin’de yayın yapan Xinjiang Daily gazetesi, ”Bingtuan’ın bu yıl toplum 1.277 Çinliyi işe alacağını, şu anda Güney’deki Uygur nüfusunun yoğun olduğu bölgelere genişleyerek daha fazla Çinlinin Uygur beldelerine taşınmasına zemin hazırlanmakta olduğu yönünde haber yayınladı. 

Üniversitelerin mezun verdiği dönem Doğu Türkistan’daki çeşitli devlet kurumları ve özel işletmeler bu durumu farklı bölgelerden Çinlileri Doğu Türkistan’a transfer etme fırsatına dönüştürüyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’te bu sürece yazdığı mektupla destek verdi. Jinping, Çin Petrol Üniversitesi Karamay yerleşkesinden mezun olan Çinli üniversite öğrencilerine, Doğu Türkistan’da kalma tercihinizi takdirle karşılıyoruz. Çin devlet anlayışının ruhunu öğrenmek ve Doğu Türkistan’da kök salmak tarihi bir misyon” ifadelerini kullandı. 

Öte yandan Komünist partiye bağlı yerel makamlar Doğu Türkistan’da prestijli iş imkanı ve ayrıcalıklar sağlayarak Çin’li son sınıf üniversite öğrencilerini bölgeye çekmeye çalışıyor.  Türkleri ‘’istihdam’’ ve ”uyum ” adı altında Çin’in iç eyaletlerine sürerek dağıtan ve köle işçi olmaya zorlayan Komünist yönetim Devletin işgal ve ilhak sonrası kök salma stratejisini uygulamaya çalışıyor. 

Kaynak : https://www.referansmedya.com/cin-devlet-baskani-dogu-turkistanda-kok-salmaliyiz-3648h.htm

Share
252 Kez Görüntülendi.