logo

trugen jacn

ÇİN’DEN UYGUR ANA’YA ŞANTAJ ! ANA’Yİ TÜRK İLE EVLİ KIZINI GERİ GETİRTMEK İÇİN HAPSETTİ

Çin zulmü resimleri ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı ve zulüm ve işkence yöntemleri ülkemize yeni gelen Uygur Türklerinin bizzat başına gelen bu ve benzeri yeni haberler ile belgeleniyor  ve  açığa çıkıyor.
Dün itibariyle Haber Merkezi’mize ulaşan bu konudaki yeni bilgi ve haberler şöyle ;   Kimliği  bizde saklı yıllar önce Türkiye’ye gelip yerleşen ve Türk Vatandaşı de olan Uygur Türkü başkent Urumçi’ye giderek bir yakınının kızı ile evleniyor. Bir süre sonra eşi ile birlikte Türkiye’ye dönmek üzere başkent Urumçi’ye geliyorlar. 25 Mart günü kendilerine gelinin Annesi telefon açıyor ve kendisinin Çin Polisi tarafından gözaltına alınarak “Terbiyeleş=Eğitmek” Merkezi’ne konulduğunu kendisinin derhal bulunduğu şehir’e geri dönmesini istiyor. Kız ve eşi Annenin bulunduğu kent’e geri dönüyor. Kız Annesini görmek içir “Eğitim Merkezi”’ne gidiyor. Polis kızın pasaportuna el koyuyor ve kendisini tutuklayıp eğitim Merkezine Annenin yerine koyuyor ve Anneyi serbest bırakıyorlar.
Kız, Dubai’ye Gittiği İçin “Yeniden Eğitilecek
Türk Vatandaşı eşi ile yeni evlenen kız geçtiğimiz yılın Kasım ayında Babası ile birlikte Dubai’ye gurup Turisti olarak bir süreliğine seyahat ediyor. Bu nedenle kızı geri getirebilmek için Annesini tutuklayıp “Eğitim Merkezi”’ne koyuyor ve kızını geri çağırmasını istiyorlar. Böylece eşi ile birlikte Türkiye’ye dönecek olan yeni gelin kız, Annesi  tutuklanıp rehine  alınarak   geri dönmesi sağlanıyor. Polis,Damat’a eşinin Dubai seyaheti yaptığı için tutukladıklarını ve bir süre “Eğitilerek Zararlı Fikirlerden Arındırılacağıni” söylüyor  ve kendisinden  de ülkeyi  bir an önce terketmesini bildiriyor.Eşi de bunun üzerine çaresizce İstanbul’a tek başına geri dönmek zorunda kalıyor.

Çin'de Uygurlar'a 'Çin düğünü' için baskı
Çin’in Yeni Açtıkları “Terbiyeleş Merkezleri”
Doğu Türkistan’daki son durum ve Çin’in yeni açtığı Terbiyeleş Merkezleri hakkında bilgi veren Uygur Türkü Kardeşlerimiz şunlyarı anlatmış bulunuyor .
Terbiyeleş Merkezleri ; 01 Nisan’da yürürlüğe konulan “Aşırı Dinciler ve Terörle Savaş” yasası ile birlikte açıldı.Burası bir etnik asimilasyon ve Beyin yıkama  ve Uygulama merkezleri Konumunda bir kamptır.İnsanlar burada en az 1 aydan başlayan sürelerle tutuluyorlar.
Burada Çinli öğretmenler tarafından her gün Çince dil eğitimi veriliyor. Daha sonra Mao ve şimdiki Çin Lideri Xi’nin öğretileri,demeçleri, açıklamaları ve yeni yazdığı Mao’nun Kızıl Kıtabı benzeri eseri ezberletiliyor. Sabah akşam spor yaptırılıyor. Bu tür “ Eğitim ve Beyin Yıkama Metodları “ ile Müslüman Uygurların Çinlileştirme uygulamasını bir an önce  gerçekleştirmek istiyorlar. Bu Eğitim Merkez’lerinde şu kadar süre  kalınır, diye bir kayıt bulunmuyor. Eğitilen kişinin fikir ve düşüncelerindeki  değişiklik ve gelişim durumuna göre bu sürenin belirleneceği söyleniyor.

Çin İşgal Polisi  Ulaşmak İstediği Uygur’a Bulunduğu Yerde hemen Buluyor

Çin işgal Polisleri sogulamak  için veya kendisine ulaşmak istediği her hangi bir Uygur’u telefonla haber vermek ve çağırmak  zahmetine(!) girmiyor.Onlara  bulundukları  yerde  anında ve hemen ulaşabiliyor. Bu da şunu gösteriyor ki,Çin polisi   bütün Uygurları özel bir çip veya  cep telefonu üzerinde bulunan her hangi bir dijital sistemle sürekli takip ediliyor,diye düşünüyorum.

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1787 Kez Görüntülendi.