logo

trugen jacn

ÇİNVİRÜSÜ SALGINININ URUMÇİ VE HONG KONG’TA HORTLATILMASININ NEDENLERİ (12)

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Covid-19 olarak tanımlanan Çinvirüsü uzun süre dünyadan gizlenmiş ve Çinli bir göz doktorunun bunu sosyal medya üzerinden arkadaşlarına iletmesi ile bu yeni Çinvirüsü salgınından dünya haberdar olmuştu.

Sonraki aylarda Çin yönetimi ülkedeki Çinvirüsü salgınının çok düşük düzeye indiğini ve normal hayata geçildiğini açıklamıştı.Ancak,bu haftanın başlarından itibaren bu illetin ÇKP Diktatörlüğünün sorunlu bulunduğu Hong Kong ve Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi’de tekrar yeniden salgın halnde yayıldığını ve onlarca kişinin bu Çinvirüsü saygınına yakalandığı açıklanmıştır.ÇKP iktidarının ABD’nin bu bölgeler üzerindeki yeni ataklarının artararak sürdüğü, ABD ve AB. ülkelerinin Çin şirketlerine ard arda yasaklar ve yaptırımlar uyguladığı bir süreçte baş göstermesi manidar bulunmaktadır.

Yüksek Lisans öğrenimini Çin’in başkenti Pekin’de yapan ve Çin’ı ve ÇKP’nın sinsiliğini ve entrikalarını çok iyi bilen Mehmet Emin Hazret,Çin ve diğer kaynaklardan elde ettiği bilgilere dayanarak bu salgının birden bire ortaya çıkmasını yorumluyor.

Lütfen Videolarımıza abone olarak Doğu Türkistan davasına katkı vermenizi özellikle diliyoruz.Yardımlarınız çin teşekkür ederiz.

Share
273 Kez Görüntülendi.