logo

trugen jacn
30 January 2020

ÇİNLİLER ÇİNVİRUSU CORONA SALGINI İÇİN TÜRKİYE’DE YARDIM PARASI TOPLUYOR

Fotoğraf açıklaması yok.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Türkiye yaşayan Çinliler Çin’in Wuhen şehrinde başgösteren ve Çin geneli ile bütün dünyayı tehdit eden Çinvirusu Corona sebebiyle Türkiye’de para topladığı bildirildi.

Komünist Çin yönetimi tarafından kurulduğu ve desteklendiği iddia edilen “Çin’in Barışçıl Birleşmesi Derneği ” adı ile faaliyet gösteren bu Çin Derneğinin Çin adına yardım toplamasının yasal olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Ülkemizin Elazığ ve Malatya illerimizde meydana gelen deprem felaketine karşı hiç bir duyarlılık gösteremeyen söz konusu Çin Derneği’nin Çinliler için para toplamasının çifte standartlı ve etik karşılanmadığı ve en azından insani olmadığı belirtiliyor.

Türkiye’de resmi dilin Türkçe olmasına karşılık Çin Derneği’nin Listelerini yasalara aykırı olarak sadece Çin dili ile düzenlemesi de ülkemiz yasalarına karşı yapılan büyük bir saygısızlık olarak algılanıyor Doğu Türkistan’da İşgalci Çin yönetimi Türklerinin ana dili olan Türkçeyi yasaklıyor ve Müslümanların dini yaşamlarını ve ibadetlerini engelliyor ve Türklere karşı toptan soykırım uyguluyor. Buna karşılık Komünist Çin Türkiye’deki bu Çin Şövenizmi kokan uygulamanın büyük hadsızlık,umursamazlık ve taşkınlık olarak görülüyor ve tepkilere sebep oluyor.

Fotoğraf açıklaması yok.

Listede sadece bir kişinin adı Gökhan Öztürk Türkçe adı ile yazılı olup,diğerlerinin isimleri ile bağış miktarları da tamamen Çince olduğu açıkça görülüyor.

Çin’in Barışçıl Birleşmesi Derneği Hakkında Bilgi

ÇKP.Merkez Komitesi(Politbüro)’ya bağlı Propaganda Ofisine direk bağlı olarak çalışan ve 2016’dan beri Türkiye’de bir medya Şirketi olarak çalışan CIR-TÜRK adlı Çin radyosunun kurumsal internet sayfasında bu Çin derneği hakkında aşağıdaki bilgiler veriliyor.

(http://turkish.cri.cn/1781/2018/02/04/1s188344.htm )

Çin Barışçı Birleşmeye Destek Derneği 1988 yılında başkent Pekin’de kuruldu.

Derneğin Amacı : Çin’in bütünlüğünün savunulması ve Taiwan’ın bağımsızlığını isteyen güçlerle mücadele edilmesi için yurt içi ve yurt dışında birleşik bir cephe kurulması

Çin Barışçı Birleşmeye Destek Derneği’nin kuruluşunun 30. yıldönümü 2018’de Tokyo’da dün düzenlenen etkinlikle kutlandı. Derneğin Tokyo şubesinin başkanı Lin Xingguang, yaptığı konuşmada, Çin’in bütünlüğünün savunulması ve Taiwan’ın bağımsızlığını isteyen güçlerle mücadele edilmesi için yurt içi ve yurt dışında birleşik bir cephe kurulması gerektiğini vurguladı.

Bu Çin Derneğinin kuruluşu ve amaçlarından anlaşıldığına göre bu Çin Derneği ÇKP Diktatörlüğüne bağlı olup, Çin Komünist Yönetiminin İşgal, Sömürme, Gasp ve Soykırımcı cinayet uygulamalarını desteklemek ve yardımcı olmaktır.

Etiketler: » » » » »
Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ