logo

trugen jacn

ÇİNLİ MUHALİF PU : ÇKP SEKRETERİ ÇİN, NAZİ GESTAPO ŞEFİNİN RÖLÜNE SOYUNMUŞTUR

Pekin’in 2016 yılında  Urumçi’ye ÇKP.Bölge Ssekreteri olarak özellikle atadığı Tibet Carnisi Çin Çüvenggou’nun Doğu Türkistan’daki insanlık dışı cinayetleri ile Çın ırkçılığı temelli Faşist uygulamaları uluslar arası toplumun Doğu Türkistan üzerinde dikkatlerin  çekilmesine neden olmaktadır. Uluslar arası medya   Doğu Türkistan’daki mevcut durumu  “Polis devleti – Üstü Açık Hapishane” sıfatları ile tanımlamaktadırlar.

خىتاي ئانالىزچى پوكۇڭ ئەپەندى ئامېرىكا دۆلەت مەجلىسىدە «ئۇيغۇرلارنىڭ دىنىي ئەركىنلىكى ۋە مەدەنىيىتى ئىسكەنجىگە ئېلىنماقتا» تېمىسىدا ئېچىلغان يىغىندا. 2018-يىلى 26-فېۋرال، ۋاشىنگتون.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Doğu Türkistan’daki ÇKP-Faşist işgal rejiminin asimilasyon ve soykırım uygulamalarını yakından  izleyerek gözetleyen  ve ABD’de yaşayan ÇKP. Rejim karşıtı Çinli demokrat aydın Çin Pokung Doğu Türkistan’ı üstü açık bir Cezalandırma Kampı ve Hapishaneyi dönüştüren Bölgesel ÇKP.Sekreteri Çin Çüvenggou için “ Pekin’in Urumçi’deki maşası ve çomağı Çin Çüvenggou Faşist Almanyası’nın gizli polisi ve ölüm birlikleri olan GESTAPO’nun şefini anımsatıyor” sözleri ile  kınadı ve uygulamalarına  sert tepki gösterdiğini  açıklandı.
Hür Asya radyosunda yer alan bilgilere göre ABD’de yaşayan ÇKP rejim karşıtı ve ABD’nin önde gelen Çin uzmanlarından siyaset  bilimci ve analizci Çin Pukong geçtiğimiz nafta New York’ta yayınladığı “ Çin Çuvenggou,Doğu Türkistan’da Dünyanın En Büyük Üstü Açık Hapishanesini Oluşturdu.” Başlıklı haber analizinde bu sözleri sarfettiği bildirdi. Radyonun internet sitesinde yer alan makalesinde Çinli Siyasi Analizci Çin Pukong Pekin’in 2016 yılının Ağustos ayında Tibetteki insanlık dışı acımasız ve vahşi icraatlarının aynısını  Doğu Türkistan’da yışayan Müslüman Uygurlara da uygulaması ve Müslüman Uygurları baskı,asimilasyon ve soykırım yaparak sindirerek imha etmesi için Çin Çüvengou’yu Urumçi’ye atadığını bildirdi.  Yeni atanan  Bölgesel ÇKP.Sekreteri Çin’in Doğu Türkisan’ı tam bir Polis devletine dönüştürerek yüz binlerce Müslüman Uygur’u Hitler Almanyası’nın iktidarında Yahudilerin hapsedilerek yok edildiği “Terbiyeleş Merkezleri” adlı “Ölüm Kamplarına kapattığını  belirterek yazısını şöyle sürdürdü ;

 1. Ülke genelinde “ Gökte ağ-Yerde kapan”adını verdiği gözetleme ve kontrol sistemini kurdu.
 2.  Urumçi’de göreve başlar başlamaz 30 bin kişilik polis kadrosunu işe alarak Doğu Türkisan genelindeki Polis sayısını 100 bin mertebesine çıkardı.
 3. Bölge genelinde 7 bin 300 adet yeniden “ Polis Güvenlik ve Kontrol Noktaları^inşa ettirdi.
 4. Cadde,sokak ve mahalle araları ile halkın ev ve işyerlerine varana kadar her yere güvenlik kameraları yerleştirmiştir.
 5. Şehir’de,kasaba  ve köylere varana kadar olan her yerleşim yerinde ,yolda yürüyen öğrenciler gençler başta olmak üzere bütün halkın kullandıkları akıllı telefonları kontrol etmeye ve kullandıkları kişisel bilgisayarlarına sansür ve kontrol programları yerleştirdi.
 6. Doğu Türkisan genelinde bütün cadde.sokak ve kavşaklarda 300 m. Aralığında Polis Kontrol Noktaları inşa ettirdi.

بىر ئۇيغۇر ئوقۇغۇچىنىڭ گۇلاگ لاگېرىدا كۆرگەنلىرىنى ئېلان قىلغان ماقالىدىن سۈرەتكە ئېلىنغان.

Çin Çvenggo Faşist Almanyasının Ölüm Mangaları olan  Gestapo’nun Şefi gibi Uygurları  da Nazilerin  Yöntemleriyle Yok etmeye Çalışıyor

 1. Bölgesel ÇKP.Sekreterini “Zamanımızın ÇKP_Gestaposunun Şefi olarak tanımlamak mümkündür.
 2. Ülke genelinde yaygın şekilde kurmuş olduğu “Terbiyeleş Merkezleri” adını verdiği kamplar Gestapo(nun Yahudiler için kurduğu Ölüm Kamplarını hatırlatmaktadır.
 3. Uygurların kapatıldığı bu kamplar yüksek duvarlarla tecrit edilmiş, dikenli teller çekilerek tam bir Hapishaneye benzetilmiştir.
 4. Bu Kampların damlarında Kontrol ve Nöbetçi külubeleri insa edilmiş ve burada tutulanların kaçmasını önlemek için projektörlerle aydınlatma sistemi kurulmuştur.
 5.  Sosyal  medyada paylaşılan bilgilere göre Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklerin % 5’i bu Kamplara hapsedilmiştir.Buna göre Çin İyönetiminin resmi rakamlarına göre 10-20 milyon olduğu iddia edilen Müslüman Uygur ve Kazak ve diğer etnik halklardan 500 bin- bir milyon kişi bu kamplara hapsedilmiş demektir.
 6. Doğu Türkisan’in güney bölgelerinde yanı Uygurların yoğun olduğu ve çoğunlukta yaşadığı yerlerde bu oran % 40 mertebesindedir.
 7. Ana babaları bu kamplara kapatıldığı için ortada kalan bebek ve çocuklar toplanarakDaruliytam adı ile kurulan Kimsesiz Çocuk Yuvaları ile Merkezi Çin’in kuzey eyaletlerine götürüldükleri açığa çıkmıştır.
 8. Çin Çüvenggou’nun ülke genelinde kurduğu bu Terbiyeleş Merkezlerini ÇKP iktidarının ilk yıllarında ülke genelinde kurdukları “Emekle Dönüştürme ve Eğitme Merkezleri adını verdikleri “Çalışma Kamplarına benzetmek mümkündür.
 9. ÇKP yönetimi bu kamplara kapattıkları mahkumlara sürekli ve sistemli bir şekilde fiziki ve psikolojik baskı ve işkence uyguladıkları ve bu baskı ve işkencelere dayanamayanların çoklu ölümlerine sebep oldukları bildirilmiştir.

خىتاي ھۆكۈمىتى ئۇيغۇرلارغا قاتتىق سىياسىي بېسىم قىلىۋاتقان نۆۋەتتىكى شارائىتتا، بالىلارمۇ قىزىل بايراق كۆتۈرۈۋېلىپ ئويناپ يۈرگەن كۆرۈنۈش. 2017-يىلى 4-نويابىر، قەشقەر.

ÇKP Bölgesel Sekreteri Çin, Uygurlara Karşı.Dini,Kültürel,etnik gelenek ve görenek Yasaklarını Aşırı ve Radikal  Tedbirlerle Devlet Terörüne Dönüştürmüştür

 1. Müslüman Uygurlar ve Kazakların kendi ana dilleri ile konuşmaları ve aralarında kendi ana dilleri ile iletişim kurmaları yasaklanmıştır.
 2. Eğitim ve öğretimde Türkçe yasaklanmış ve Türk dili eğitimi haftada birkaç saatlik dersle sınırlandırılmıştır.Türklerin kendi ana dillerini öğrenmeleri yabancı dil seviye ve konumuna düşürülmüştür.
 3. Müslüman Uygurlar ve son zamanlarda Kazaklar kültür ve medeniyet yönünden zorunlu Çinlileştirme tabi tutulmuştur.
 4. Bölgenin yerli halkı olan Müslüman Uygurlar ve Kazaklan sert assimilasyon uygulamaları ile dönüştürülmeye çalışılmakatadır.
 5. Çin Çüvengou’nun iktidarında Doğu Türkistan “Üstü Açık Bir Hapishane”ye dönüştürülmüştür.
Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
2050 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ