logo

trugen jacn
01 Aralık 2017

ÇİN,KATLİAMCI ESED’İ DESTEKLEMEK İÇİN SURİYE’YE ASKER GÖNDERİYOR

İşgal altında tuttuğu Doğu Türkistan’da  Müslüman Türklere karşı baskı,zulüm ve katliamlarının şiddetini günden güne arttıran ve ülkeyi adeta Çin Nazi Kamplarına  ve Hitler Faşizminin Gettolarına dönüştüren  İşgalcı Çin’in kendisi gibi     bebek,çocuk,kadın ve genç ihtiyar demeden masum kendi vatandaşlarına her gün napalm bombaları yağdırarak katleden  Suriye’nin  kendisi gibi Soykırımcı Esed rejimini desteklemek için iki özel birlik göndermeye hazırlandığı bildiriliyor.

Çin Ordusunun resimleri ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin, reijm güçlerini desteklemek için Suriye’ye asker göndermeye hazırlanıyor.

Khaleej Times gazetesinin haberine göre, Çin Savunma Bakanlığı, Sibirya Kaplanları ve Gece Kaplanları adındaki iki özel kuvvetler birimini Suriye’de Esed rejimine destek olmaları için görevlendirecek.

Rejimin Çin’deki büyükelçisi, bu yılın başlarında yaptığı açıklamada Suriye’de yaklaşık 5 bin Doğu Türkistanlı savaşının rejim karşıtı gruplarların safında yer aldığını açıklamıştı.

Çin yönetimi, Doğu Türkistan’da askerlere yönelik saldırılardan Suriye’de eğitim alan savaşçıları suçluyor.

Son birkaç yılda, Çin yönetiminin Doğu Türkistanlı halka düzenlediği saldırılar nedeniyle yüzlerce kişi hayatını kaybetti.

Doğu Türkistan halkı, Çin yönetimi tarafından ayrımcı politikalara maruz kaldıklarını ve Çinli yerleşimcilerin Uygur topraklarına getirilerek bölgenin demografisinin değiştirilmek istendiğini savunuyor.

Beşar Esad, Çin ve rejim istihbaratı arasındaki ‘kritik koordinasyona’ övgülerde bulunmuş ve Çin ile ilişkilerinin gelişmekte olduğuna vurgu yapmıştı.

Çinli askeri yetkililer, Çin yapımı silahların kullanımını öğretmek amacıyla geçen seneden beri Suriye’de bulunuyor.

Kaynak: http://www.mepanews.com.ridder.co/DPeM18/ Mepa News

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
906 Kez Görüntülendi.