logo

trugen jacn

ÇİN,KAŞGAR’DA NAZİ  KAMPLARI BENZERİ ” HİTAYİST EĞİTİM MERKEZLERİ ” KURUYOR

kAŞGAR eYİDGAH CAMİ RESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

Uygur Habeer ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Pekin’in geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Doğu Türkistan’a atadığı  bu  Çin’in bu ülkedeki işgal ve sömürge yönetiminin en üst askeri ve mülki  otoritesi ve Tek hakimi ÇKP.Genel Sekreteri Hitayist Çinli Çin Çüvenggou’nun  Doğıu Türkistan’da Çin ırkçılığı temelli baskı zulüm ve soykırım uygulamalarının şeddeti arttırılarak sürdürülüyor. Mutlak Hitayist Hakim Çin’in emri ile  29 Mart 2017’da sözde Bölgesel Halk Kurultayı’nda kubul ettirilerek 01 Nisan 2017’den itibaren yürürlüğe konan  “Aşırılıklar ve Terörle Savaş” yasası” ile  Hitler Almanyasının Nazi kamplarını hatırılatan  sözde “Terbiyeleş/Eğitim Merkezlerini Kaşgar’da kurduğu ve hemen faaliyete geçirdikleri açıklandı

kAŞGAR eYİDGAH CAMİ RESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

Kaşgar’da Nazi Kampları Benzeri “Terbiyeleş Merkezleri Kuruluyor

Bölge’den gelen görgü şahitlerinin Haber Merkezi’mize verdiği bilgilere göre geçtiğimiz hafta   bKaşgar’da mevcut bütün Üniversite,Yüksek Okul ve her dereceli eğitim öğretim kurumları tatil edilmiş  ve okullar da  Eğitim Merekezleri ile buralara kapatılan  Müslüman Uygur Kadınıların barınmaları için kadınlayatakhane durumuna dönüştürülmüş durumda. Bu uygulama, 1966-1976 yılıları arasında Çin’in kanlı kızıl Diktatörü Mao’nun lanetli Kültür  Devrimi   günlerini hatırlatıyor.

Doğu Türkistan’da Türk-İslam Kültürünün sembol kentlerinden Kaşgar’da  daha önceleri hac,umre,akraba ziyareti ve seyahat amacı ile her ne suretle olursa olsun yurt dışına çıkan ve 18-40 yaş arası bütün hanımlar bu ” Terbiyeleş Merkez” lerine zorla  getiriliyor ve eğitime tabi tutuluyorlar. Bunların aileleri   ve dışarısı ile temas etmeleri yasaklanıyor.Buraya  getirilen hanımların önce uzun saçları kesiliyor.Tesettürlü ve normal kıyafetlerine el konuluyor.Yerine dekolte ve askılı  kıyafetler giydiriliyor.Her gün sabah ve akşam olmak üzere iki kez makyaj yapma ve güzel görünme  eğitimi   uygulamalı olarak  yaptırılıyor.

Makyaj  ve güzellik kurslarından sonra  açık askılı spor kıyafetleri giydirilerek açık havada spor yaptırılıyor.Daha sonra sınıflarda Mao’nun öğretileri ile  Çin lideri Xi’nin kitapları ezberletiliyor.Çince dil öğretimi veriliyor.

Kaşgar’ın bu  Terbiyeleş uygulaması’nda Pilot Bölge olarak seçilidiği ve daha sonra  bu uygulamanın  Doğu Türkistan geneline yayılacağı belirtiliyor.

kAŞGAR eYİDGAH CAMİ RESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

Türkiye ve İslam Ülkelerine Seyahat Edenlerden Tövbename İmzalatılıyor

Bu hanımlardan daha önce Türkiye veya  her hangi bir islam Ülkesine  seyahat edenler tesbit edilerek kendilerine bu seyahatleri  esnasındaki gözlem ve düşüncelerini  İtirafname adı altınıda   yazmaları isteniyor.Daha sonra bir daha bu ülkelere seyahat etmeyecekleri bunun yerine merkezi Çin bölgelerini gezeceklerine dair Vaadnameler  yazdırılıp imzalatılıyor.Akşam eğitimlerinde ise, bu İtirafname ve Vaadnamaler herkesin önünde  yüksek sesle okumaları sağlanıyor.

Barakalarda yaşayan kadınlar

“Eğitim Merkez”lerine Kapatılan Hanımların Ziynet eşyalarına El konuluyor

Çin polisi tarafından aniden gözaltına alınan ve hazırlık yapmalarına izin verilmeden  tutuklanan  ve bu Temerküz kamplarına kapatılan Uygur hanımların üzerindeki bilezik,küpe,zincir ve benzeri ziynet eşyalarına  Çin İşgal polislerince el konuluyor.Altın ziynet eşyası olan hanımlan  bunları niçin taktıkları yolunda sorguya tabi tutuluyor. Altin madeninin için patlayıcı özelliği olan maddeler bulunduğu ve bunların eritilimeleri halinde bomba olarak patlayabilecekleri  kendilerine izah  ve ikna idelmeye çalışılıyor.Daha sonra ise, kendilerine bu altın ve gümüş ziynet eşeeyalarının devlet hazinesine alınmak üzere  müsadere edildikleri bildiriliyor.

çİN ZULUM RESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

 

İşgalci Çin’in 21.yüzyılda Doğu Türkistan’da yaptıkları bu uygulama,Faşist  Almanyası’nın Nazi SS. Subaylarının Yahudi Temerküz Kamplarında Yahudi Kadınlarının ziynet eşyalarına el koyma ve müsadere  etme  yöntem ve uygulamalarını  hatırlatıyor. 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1371 Kez Görüntülendi.