logo

trugen jacn

TİENENMİN KATLİAMININ 32.YILINDA DOĞU TÜRKİSTAN VE ÇİN ÖZEL PROGRAMLA AKİT TV.’DE

Hidayet Oghuzkhan Twitter "Doğu Türkistanda topyekün bölümlerinden oluşan ve sınırlılarımızında düğümlenmiş bu günlerin tümüne sahip olan ve sahip olan ve sesimizv T Vizyon Programına sahip olan ve kendimiz olan Akit'e Doğu.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’in işgali  altındaki  Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklerin trajik  durumu ile  insani sorunları  ve   muhacerette yürütülen Doğu Türkistan davası ile ilgili   olarak yaptığı çarpıcı ve doyurucu  programları ile  Doğu Türkistan Türklerinin duasını alan ve kalplerinde taht kuran  Tv. yapımcısı ve yazar Sayın Halis Özdemir  yine çarpıcı bir programla    ekranlara  geliyor.

Çin Halk Kurtuluş Ordusu  adı  ile tanımlanan aslında ise, ÇKP’nin emrindeki Çin Halkını Katletme Ordusunun ÇKP’den  barışçıl yollarla  daha fazla özgürlük ve demokrasi isteyen   binlerce masum insanı tank paletleri altında ezerek ve kurşun yağmuruna tutarak katlettiği Tienenmin katliamının 32.yılında  tarihin bu  kara lekesini   bir özel program ile  gündeme getiriyor.

Doğu Türkistan ile ilgili oğlun içine girilecek bu özel programa UK Başkanı Dolkun isa Tienenmin Öğrencisinin Uygur Türkü Lideri Örkeş Devletine katılıyor.

06 Haziran 2021 Pazar günü 21,oo’de Akit Tv.’da Vizyon adlı programla ekranlarında canlı olarak yayınlanacak şu şekilde ;

Fotoğraf yok.

Share
344 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ