logo

trugen jacn

ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ NAZİ KAMPLARINDAN İLK GÖRÜNTÜLER AÇIĞA ÇIKTII !

ÇKP Faşist işgal yönetiminin Doğu Türkistan Türklerini toptan yok etmek amacı ile kurdukları Çin Nazi Kamplarının  görüntüleri ilk kez görüntülendi  ve medya ile paylaşıldı.  Yayınlanan bu kısa  videoda Gulca kentinde bulunan  bir toplama kampından  ilk görüntüler yer alıyor.

Doğu Türkistan'daki toplama kamplarının içinden ilk görüntüler sızdı!

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Doğu Türkistan’daki toplama kamplarının içerisinden ilk görüntüler internet ortamına sızdı.

Doğu Türkistan’ın Gulca şehrindeki bir toplama kampından sızan görüntülerde kampın nasıl işlediği görülüyor. Toplama kamplarını oluşturan blokların girişinde çoklu kamera gözetleme sistemi bulunuyor. Binanın dış cephesinde Çin Komünist Partisine ve Xi Jinping’e bağlılık bildiren sloganlar yer alıyor.

KAMPLAR HAPİSHANEDEN FARKSIZ, HÜCRELERDE DAHİ KAMERA SİSTEMİ MEVCUT !

Sızan görüntülerde toplama kampının içerisinde hapishane tarzında sayısız hücrenin bulunduğu görülüyor. Her hücrenin iki adet demir kapısı olduğu gözlemleniyor.

En dıştaki kapının üzerinde şifre sistemi bulunuyor. Her hücrenin içerisinde gözetleme kamerası yer alıyor.

İçeriden görüntüleri sızdıran kaynağa göre her bir hücrede 15 kişi kalabiliyor. Görüntülerde her katta 28 hücrenin ve 2 propaganda sınıfının bulunduğu da aktarılıyor. Propaganda sınıflarının girişinde çeşitli sloganların yazdığı görülüyor.

Sloganlarda “Çince öğrenmeyi alışkanlık haline getirin”, “Xi Jinping’in sosyalist öğretilerini takip edin” ifadeleri bulunuyor.

KAMPTAKİ HER HAREKET GÖZLEMLENİYOR

Ayrıca binada bir ana gözetleme odası bulunuyor. Bu odada dev ekranlarda toplama kampındaki her hareket gözlemleniyor.

Toplama kampının girişinde de demir kapıların bulunduğu görülüyor. Koridorlardaki pencerelerin her biri demir parmaklıklarla ve ağlarla kaplı durumda.

Kampların bahçelerinde de demir kafeslerin bulunduğu dikkatleri çekiyor. Toplama kamplarında tutulanlar dışarı çıkarıldıklarında bu alanlarda tutuldukları tahmin ediliyor. Görüntülerden, bu toplama kampının yeni inşa edildiği ve henüz tutukluların yerleştirilmediği anlaşılıyor.

Doğu Türkistan’a 2016 Ağustos’unda atanan Chen Quanguo, Nisan 2017’den beri Doğu Türkistan’daki Uygur, Kazak ve diğer Türk halklarını bu toplama kamplarına yolluyor. Toplama kamplarında en az 1 milyon soydaşımızın bulunduğu tahmin ediliyor.

Kaynak :  http://qha.com.ua/tr/turk-dunyasi/dogu-turkistan-daki-toplama-kamplarinin-icinden-ilk-goruntuler-sizdi/175162/?

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
946 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ