logo

trugen jacn
12 August 2018

ÇİN’İN ” BİR KUŞAK-BİR YOL”‘NDA ÇALIŞAN ÇİNLİ İŞÇİLERE BOMBALI SALADIRI DÜZENLENDİ!

Çin’in  işgalindeki Doğu Türkistan’dan batı’ya taşma, yayılma,Hegamonya kurarak sömürgeleştirme ve daha sonra topyekün işgal etme tarihi  emellerinin 21.yüz yıldaki versiyonu olan “Bir Kuşak-Bir Yol ” emperyal projesinin Kaşgar-Gwadar Ekonomik Koridorunun geçtiği Pakistan’da  sular  bir türlü durulmuyor.  Bombalar patlıyor,İnsanlar ölüyor .  Müslüman Pakistan halkı Ülkelerinin Çinlilerce işgal edileceği endişesi ile son derece   huzursuz. Etnik Çinliler Pakistan’da   yaşadığı, çalıştığı ve yerleştiği her yer gerilimlere vee krizlere sebep oluyor. Pakistanlılar  Çinlilerin bu projeleri kullanarak  ülkelerini Doğu Türkistan gibi işgal ve istila edeceklerinden çok endişeli olduklarını belirtiyorlar. 

Pakistan’da Çinlilere saldırı

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi  (UYHAM)

Pakistan’da Belucistan eyaletinden Karaçi’ye giden ve Çinli mühendisleri taşıyan otobüse bombalı saldırı düzenlendi. Aralarında Çinli mühendislerin de olduğu 6 kişi yaralandı.
Pakistanlı yetkililer, dün Belucistan’dan Karaçi’ye giden ve Çinli mühendisleri taşıyan otobüsün yakınında canlı bomba saldırısı düzenlendiğini açıkladı.

Saldırıda, 3 Çinli mühendis ve 3 korucu yaralandı.Saldırıyı henüz üstlenen olmazken, Pakistan’da Cuma gecesi yaşanan ayrı bir olayda ise, silahlı kişiler 3 polisi öldürmüş, 2 polis de yaralanmıştı.

Kaynak: http://habernida.com/pakistanda-cinlilere-saldiri/TRT Haber

Etiketler: » » » » » » » »
Share
685 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ