logo

trugen jacn

ÇİN’İN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NİN HADSIZ VE KÜSTAH SALDIRILARINA KİM “DUR!” DİYECEK ?

Hüseyin ÇAKIR
Özellikle açıklamak isterim.
Benim eleştirme hakkımı yabancı devletler ASLA kullanamaz.
İtalya’nın atanmış Başbakan bozuntusu TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kobra yılanı gibi dil uzatması yok hükmünde, kafasına göre eleştirmek hakkı da değil, İtalya’nın bu sözde Başbakanı haddini aşan bir ahlaksız ve müptezeldir  bana göre.
                                                                   ***
Zamanın Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ERDOĞAN 29.Ocak 2009 tarihinde İsviçre’nin DAVOS kentinde Dünya Ekonomik formunda  Moderetör’ün kendisine söz vermek istememesi üzerine ona “One minute”  çıkışı ile söz hakkını zorla aldı ve  kendisine müdahale edilmemesi uyarısında bulundu.
Başbakan Erdoğan: İsrail başbakan Peres’e “Sesinin benden çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüzü, nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum.” sözleri hafızalara kazındı.
Paneldeki çifte standarda tepki gösteren Erdoğan, “Davos benim için bitmiştir.” diyerek oturumu terk etmişti.
******
Çin Büyükelçiliğinin Hadsiz ve Hukuksuz Küstahlığı 
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin, belki de bütün bir tarihimizin en zelil tablolarından birine 05 Nisan 2021 tarihinde  Ankara’da hep birlikte şahit olduk.
 Çin’in Ankara  Büyükelçisi bir tivit atarak Türkiye’nin başkentinde, istiklal savaşımızın karargahında Doğu Türkistan konusunda haklı kaygılarını dile getiren; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın  Mansur YAVAŞ ve İYİ Parti Genel Başkanı, Sayın Meral AKŞENER’E açıktan tehditler savurarak, Ankara’da Türkiye’yi yönetenlere bir ayar vermeye kalkıştı.
****
 Çin Elçiliğinin Bu Küstahlığı  Diplomatik Teamüllere  Tamamen Aykırıdır.
Çin Büyükelçiliğinin bu hadsız ve küstahça saldırısı, bizim izzet yüklü tarihimize tam bir hakarettir. Bu istiklalimize hakarettir, müdahaledir.
Türkiye’de şu veya bu gerekçe ile parmak sallamaya ve ayar vermeye kalkarsa ona verilecek cevap da en iyi Kahramanmaraş’dan söylenir,
Tarih 22 Şubat 1919…
Hür doğmuş hür yaşamış, esaret nedir görmemiş, zilletin acısını tatmamış olan Maraş’ımızın Fransızlar  tarafından işgal edildiği gündür.
Sütçü İmam, Kurtuluş savaşımızın da muştusu olmuştur.
Ulu cami imamı Rıdvan Hocanın hürriyeti elinden alınan bir milletin cuma namazı kılmasının dinen uygun olmadığını cuma hutbesinde beyan etmesi heyacanı doruk noktasına ulaştırdı. Kaleye ilk defa ulaşmayı başaran Onbaşı Osman.! Fransız bayrağını indirip yerine Türk Bayrağını öperek, yüzüne, gözüne sürerek göndere çekti.
Maraş bize mezar olmadan düşmana gülizar OLMAZ.
Kış, soğuk açlık, yokluk kıtlık, zulüm aziz milletimize nevbahar, gül-gülizar mütecaviz. Necip tarihimize hayatınızla emsalsiz bir menkibe-i celadet yazdılar.
Haddinizi bilin burası Kahramanmaraş! dediler.
****
Çin’in Ankara Büyükelçisine  de ” Burası Başkent Ankara ” diyecek  ses aranıyor.
Esas Türkiye’yi bu duruma düşürenlere  seslenmemiz gerekiyor.
Çin’in Büyükelçisi haddini aşarak Türkiye’de siyasilere belediye başkanlarına açık bir şekilde tehdit savururken Türkiye’yi yönetenler  maalesef  adeta sessiz kalıyorlar ve yeterli tepkiyi gösteremiyorlar.
Çin Büyükelçisi Ankara sadece siyasilere değil TÜRKİYE DEVLETİNE parmak sallamış  ve tehdit etmiştir.
Çin, bu cesareti nereden alıyor?
Büyükelçiler merkezden talimat almadan eylemde bulunmazlar.
Bugün  Ankara’da Çin Büyükelçiliğinin bu küstahlığına  karşılık aynı şekilde sert karşılık verilerek haddi bildirilmeli idi  :    Çin’e de  ” Siz  ırkçılığı, işkence yapmayı   ve soykırım  cinayetleri işlemeyi  çok iyi bilisiniz.”
Milliyetçi gelenekten merkez sağa: İYİ Parti | TÜRKİYE | DW | 12.03.2021
Çin’e Bu Konuda En  Güzel ve En Sert Cevabı Sayın Akşener Vermiştir
İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener  Çin Büyükelçiliğinin bu hadsiz,hukuksuz ve küstah saldırısına  en güzel ve en sert cevabı  07.04.2021 grup konuşmasında  vermiştir. Genel Başkan Akşener “Bu tehditler bize sökmez.” sözleri ile Çin’i  sert şekilde uyardı.
Genel Başkan Akşener sözlerini şöyle sürdürdü :
“Biz, bu mücadeleyi bugün Türkiye’de bu kürsüden veririz. Yarın, gün gelip de iktidar olduğumuzda uluslar arası toplumu karşınıza diker, öyle mücadele veririz. Ama bu mücadeleden asla vazgeçmeyiz. Ve o pis elinizi, Uygur’un sinesinden çekene kadar da mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bunu böyle bilesiniz.” dedi.
Çin’e De Doğu Türkistan Zulmü İçin  Tepki Gösterilmeli
Türkiye, İsrail’in Filistin ve Gazze’de  Filistinli Müslümanlara yönelik saldırılarına en sert ve en yüksek seviyede ve en ağır sözlerle tepki gösteriyor ve protesto ediyor. Buna karşılık İsrail ile ticari ve ekonomik ilişkiler artarak devam ettiriliyor.
Aynı şekilde Türkiye  Rusların Kırım’ın işgal ve ilhakını tanımıyor ve  7 yıldır bu itirazını  sürekli  dile getiriyor. Buna karşılık ilişkiler devam ettiriliyor.
Biz de Çin konusunda şunu demek istiyoruz ;
Ey yetkililer ; Filistin ve Kırım konusunda çıkardığınız tamamen haklı sesinizi niçin Doğu Türkistan için çıkarmıyorsunuz ?
Çin Doğu Türkistan Türklerinin  kızlarını   zorla kısırlaştırarak zürriyetlerini yok ediyor. Çin Toplama kamplarında tuttuğu milyonlarca  Türkü  baskı zulüm ve işkencelerle soykırım yaparak yok ediyor!
Müslüman Doğu Türkistan Türkleri üvey kardeşlerimiz midir ki katledilmelerine hiç ses çıkarılmıyor ve kayıtsız kalınıyor ?
 Gelin Uygur Türkü Kardeşlerimiz için  de sesinizi çıkarınız.
Çin’in Türk soykırımına sessiz ve kayıtsız kalmayınız.
                                            “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE “
Share
259 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ