logo

trugen jacn

ÇİN,DOĞU TÜRKİSTAN’DA ÇİN FAŞİZMİ İÇERİKLİ YENİ BİR IRKÇI GENELGE YAYINLADI

Çin işgal Yönetiminin  Bir Duvar Yazısı : “İstikrar Şans,İstikrarsızlık ise Felakettir.” (  Resim Yarkent – 2016 rfa.org)

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin işgal yönetimi Doğu Türkistan’in kadim sakinleri ve gerçek sahipleri  olan Müslüman Türklere karşı Çin şövenizmi içerikli ırkı ayırımcılık temelli yeni bir zulmü  daha uygulamaya koyduğu bildirildi. Etnik Han Çinlisi göçmenlerin vareste tutulduğu sadece Türklerin kimlik  ve güvenlik tesbitine  ve  kontrol ve aramalarına tabi tutulması yolundaki Çince genelgede güvenlik ile ilgili her türlü işlemlerde etnik Çinlilerin pozitif olarak ayrı tutulduğu genelgenin sırf Uygurlara uygulanacağı bilgisi yer alıyor.
Turkistantimes.com haber sitesinde Uygurca olarak yayınlanan habere göre Çin ırkçılığının en net ve en açık bir örneği olan bu genelge Doğu Türkistan’daki Çin işgal yönetimine ait bir işletmenin Güvenlik birimince yayınılanmıştır. Genelgenin hükümlerine göre İşgal yönetimine ait bu işletmede etnik göçmen Çinliler ile Müslüman Uygurların birlikte çalıştıkları  anlaşılıyor.

Çince olarak yayınlanan bu genelgenin Tercümesi şöyle ;

4b961d98-9d19-4949-b6c2-8988fe64b489

ÖNEMLİ GENELGE

  1.  Bu genelge ile,İşletmemizin  Güvenlik gurubu sadece Uygur çalışanlara kimlik kontrölü uygulaması yapacaktır. Milliyeti Uygur olan Orta yaş gurubundakiler  ile 15-60 yaş arası  tüm erkek ve kadınlar kimlik ve güvenlik kontrölüne tabi tutulacaklardır.
  2. Milliyeti Uygur olan memur ve işçiler kimlik kartlarını elektronik kontrol cihazından geçirecek.Daha sonra güvenlik noktasında tekrar güvenlik aramasından  geçirilecektir.  Çanta,paket vebenzeri yanındaki birlikte getirdiği her türlü eşya X-Ray cihazından geçirilecektir. Kendileri ise,tekrar metal dedektörlerle fiziki olarak üst aramasına tabi tutulacaktır. Hamile kadınlar,engelliler,çocuklar  ile yaşlılar  bu güvenlik kontrölünden muaftır.
  3.  İşletmemizde çalışan  ve Milliyeti etnik Han  Çinlisi  olanlar ise,kimlik kartlarını kontrol cihazından geçirmeyecektir.Ancak,yanında taşıdığı her türlü eşya X-ray cihazından geçirilecektir. Etnik Han Çinlisi olan görevliler Güvenlik noktasında üst aramasına tabi tutulmayacaklardır. Güvenlik birimlerinin kuşku ve şüphe  duydukları  etnik Çinliler ise,  etnik Uygurlara olduğu  aynı uygulamaya tabi tutulacaktır İşletmemiz mensubu etnik Çinliler Otomobilleri ile  işletmemiz ve işletmemiz içindeki Lojmanlara giriş yaptıklarında işletmede görevli olanlar kimliklerini ibraz ettiklerinde bagaj kontrolü  yapılmayacaktır.
  4. Normal araçlar ile giriş yapan ve işletmemiz mensubu (çalışan) etnik Uygur ise, sürücüsü de  ise bagaj kontrölü  yapılması zorunludur. Otomobil sürücüsü etnik Çinli ise bagaj kontrölü yapılmayacaktır. Özel durumlarda ise Çinliler de aramaya tabi tutulacaktır.

10 Aralık 2017- Güvenlik Birimi

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlar

işgalcı Çin’in Doğu Türkistan’daki İnsanlık dışı Acımasız Vahşeti (  05 Temmuz 2009 Urumçi  Çin’in Etnik Kıyımı )

Uzmanlar Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’da etnik Çinli göçmenler ile bu ülkenin esas sahibi Türkler arasında  sözde  ” Ulusların  Birlik ve Kardeşliği 0 Milletler İttifaakı”nı öne sürerken,uygulamalarında Çin yönetimlerinin geleneksel,ayırımcı, kendilerinden olmayanlyarı dışlayan ve ırkçı Nazi uygulamar yaptığını ve bunun çok gülünç  bir durum olduğunu belirtiyorlar.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1119 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ