logo

trugen jacn

ÇİN’DEN DÜNYA UYGUR KURULTAYI’NA MİSİLLEME : İSA’NİN KARDEŞİNE MÜEBBED HAPİS CEZASI

Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da deneyimlere yönelik incelemeler için ÇKP’nin ilk kez uluslararası bir mahkemede yargılanacak. Doğu Türkistan Milli Hareketinin müdahalesinden önce misilleme Hareket üzerinden Doğu Türkistan Milli Hareketinin muhaceretteki ve tek yetkili organ üzerinden kontrol edilebilir.

دۇنيا ئۇيغۇر قۇرۇلتىيىنىڭ رەئىسى دولقۇن ئەيسانىڭ ئاقسۇدىكى ئىنىسى خۇشتار ئەيسا ئەپەندى.  (ۋاقتى ۋە ئورنى ئېنىق ئەمەس)

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Doğu Türkistan’da Müslüman Uygurlar, Kazaklar ve Kırgızlar ve üye toplumlara yönelik fiillerden sorumlular, Çin sınavları hazırlıklarından ilk kez uluslararası bir mahkemede yargılanacak. Pekin hükümeti, hafta sonu Londra’da yapılacak hazırlık hazırlıkları, onun zamanları gibi yeni yapılacaklara henüz hazırlık yapılmayacak.

dolkun.jpg

DUK BAŞKANI İSA, PEKİN HÜKÜMETİ’NİN HEDEFİNDE

Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa’nın haberi Hushtar İsa’ya hiçbir suçu yazıldığında müebbet ceza cezası verildi. Pekin hükümeti daha bu mezra ile bir kez Doğu Türkistan’da Uygurları yapma amacını bir kez daha yaşamak yok oldu.

Doğu Türkistan grubunun diasporadaki çatı örgütü olan Dünya Uygur Kurultayı’nın başkanı Dolkun İsa, aynı zamanda Temsil Edilmeyen Milletler ve Halklar örgütü (UNPO) başkan yardımcılığı görevini yürütüyor. Bir lider olarak Doğu Türkistanlıların özgürlüklerinin sağlanması ve Uygur Soykırın’ın uluslararası uluslararası sınırlarınıp anlaşması için mücadele eden Dolkun, noktasından beri Pekin Hükümeti’nin hedefindeki bir isim.

‘İNSAN AHLAKINA VE YARGI SÜRECİNE SAYGI YOK’

Doğu Türkistan Dava’nın lideri Dolkun’un insanlarının kendi tartışmasını tartışması için Pekin hükümeti onun ki gibi yine masum ailelerine yakınlarına saldırdı. Otoriter Komünist Çingene, İsa’nın müfettişleri İsa’ya müebbet ceza cezasını verdi. Kardeşini hapis cezasına çarptırılması hakkında Dolkun İsa’nın haberi çok. Çin Komünist Partisinin ahlakına ve yargısının inancının apaçık göstergesi bu hamledir” sözleriyle tepkisini gösterdi.

‘DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI YOLUNDAN DÖNEYEĞİZ’

2017’den beri DUK.Başkanlığını yürüten Dol İsa, Pekin yetiştirmenin yokaydın hazırlanmaları, sık sık Uygur aktivist ve aktivist biri biri. Çin’deki işgalni’in insanlarından insanlarla olan karşı karşıya saygı duymayı ve onları korkutarak ve eğmelerini bekleyeceklerdir. Dolkun İsa, “Çin’in kardeşimiz tartışmamızdan aslairmeyecek kararını tartışalımdan aslairmeyecek, kardeşimin ve sistem Uygur kardeşliği için iyiliği için yürüta devam etmeyi düşünüyor” Doğu Türkistan davasını dönmeyeceğini vurguladı.

KAYNAK : https://www.karar.com/dunya-haberleri/cinden-uygur-mahkemesindeki-soykirim-davasi-oncesi-misilleme-1618548

Share
162 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ