logo

trugen jacn

ÇİN YÖNETİMLERİNİN KADİM VE ORTAK KARAKTERİ : YALAN,İNKAR VE SAHTEKARLIK !

Çin’i yöneten bütün rejimlerin kadim ve ortak karakteri ,yalancılık,inkarcılık ve başkalarını kandırmak, aldatmak ve sahtekarlık temeli üzerinde oluşmuştur.Çin yönetimleri Derebeylikler, imparatorluk ve Çin Cumhuriyeti devirlerinde da bu milli karakterlerini özenle devam ettirmişlerdir. Bu Milli Karakterlerini iktidar için bir birlerine karşı acımasızca ve vahşice kullanmaktan çekinmemiştir. Çin Faşizmini dünya’ya hakim kılmak ve ve Türkistan coğrafyasını istila ve işgal ederek Çin topraklarına katmayı ana hedef haline getiren ÇKP Nazi yönetiminin son diktatörü Xİ’TLER ise, Çin tarihindeki bu ortak Karakterlerin en kötü,en utanmaz ve en arlanmaz acımasız ve vahşiörneğini sergilemektedir. Xİ’TLER’in Çin Nazizmi temeline dayanan bu uygulamaları islam dünyası ile tüm dünya’ya meydan okuyarak bölgesel ve küresel barışı her gün biraz daha tehdit etmektedir.

İşgalci Çin’in kadim karakteri: YALAN ve İNKÂR

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

İşgalci Çin yönetimi, Uygurların derhal serbest bırakılması çağrısıyla 22 ülkenin imzaladığı mektubu gerçekleri yansıtmamakla eleştirdi. Pekin, mektupta yazılanları ‘iftira’ olarak niteledi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, olağan basın toplantısında, söz konusu mektupla Çin’e saldırıldığını, iftira atıldığını ve yersiz suçlamaların yöneltildiğini savundu.

Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında zorla tutulan Uygurların serbest bırakılması için kaleme alınan mektup, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu’nda bir ilk olma özelliği taşıyor.

Çoğunluğunu Batılı devletlerin oluşturduğu, 22 ülkenin ortak mektubunda şu ifadeler yer verilmişti:

Xi Jinping Karikatürleri ile ilgili görsel sonucu

ÇKP’nin Pekin’deki Cungentey adı verilen kan kokan karanlık sırlarla dolusu Sarayının 1980 yılından sonraki Diktatörleri Soldan : Deng Xiaping,Le Peng,Ho Jintau ve son diktatör Xi Jingping

“Çin’i, yasalara uymaya, uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmeye, Sincan(Doğu Türkistan) ve Çin genelinde din ve inanç özgürlükleri de dahil olmak üzere insan haklarına ve temel özgürlüklere saygı göstermeye çağırıyoruz. Çin’i, Sincan’da (Doğu Türkistan) Uygur Türkleri ve diğer Müslüman topluluklara mensup azınlıkları keyfi gözaltılardan, serbest dolaşım haklarını ellerinden almaktan uzak durmaya davet ediyoruz.”


h Doğu Türkistan’da ‘Çin işkencesi’

Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da başlattığı azınlıklara yönelik asimilasyon kampanyası kapsamında, Birleşmiş Milletler verilerine göre Uygur Türkü, Kazak ve Kırgız azınlıklardan 1 milyon Müslüman, ‘eğitim merkezleri’ adı altında toplama kamplarında tutuluyor.

Bağımsız kaynaklar söz konusu kamplarda herhangi bir yargı kararı olmaksızın tutulan kişilerin sayısının 3 milyonun üzerinde olduğunu belirtiyor. Çin hükümeti kamplara aldığı bireylerin ‘siyasi açıdan tehlikeli’ olduğunu iddia ediyor.

Bu kamplarda kalanlar domuz eti yemeye, alkol almaya ve İslam dinini kınamaya zorlandıklarını söylüyor.

Kaynak : http://habernida.com/isgalci-cinin-kadim-karakteri-yalan-ve-inkar

http://habernida.com/isgalci-cinin-kadim-karakteri-yalan-ve-inkar


Share
647 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ