logo

trugen jacn

İŞGALCİ ÇİN’İN OSLO BÜYÜK ELÇİSİ NORVEÇ’TE YAŞAYAN UYGURLARI TEHDİT ETTİ !

İşgalci Çin’in ülkelerindeki baskı,zulum ve soykırım uygulamalarından kaçarak Nırveç’e sığınan ve bu ülke’de kurdukları Teşkilatlanan DOğu Türkistanlı Uygur Türkleri diasporada en aktif şekilde faaliyet gösterenler arasıında yer alıyor. Bu faaliyetlerin Norveç Kamu oyunda ilgi görerek karşılık bulması karşısında panikleyen Çin’in Osla Büyükelçisi telefon mesajları bu Ülke’de yaşayan Uygur Türklerini ana vatanlarında yaşayan aileleri ve yakınları üzerinren korkutarak,tehdit ediyor ve şantaj yapmaya çalışıyor.

Çin büyükelçiliğinden tehdit telefonları

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Norveç’in başkenti Oslo’da yaşayan 2500’e yakın Uygur Türkü , Oslo’daki Çin Büyükelçiliğinden taciz telefonları alıyor. 1 Ekimde Çinin uyguladığı insan hakları ihlallerini ve toplama kamplarını protesto etmek amacıyla Oslo’da toplanan Doğu Türkistanlı Türklerin, Çin Büyükelçiliğinden defalarca taciz telefonu aldıkları bildirildi.

Oslo’daki Uygur Topluluğunun sekreteri Adilhan Abdürrahim, Ağustos ve Ekim ayı içerisinde 30’dan fazla Uygur Türkünün benzer şekilde Çin Büyükelçiliğinden gelen telefonlarla tehdit edildiğini söyledi.

Kaynak: https://www.aljazeera.com/indepth/features/norway-automated-calls-china-embassy-spook-u

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, açık hava

Türkçesi: millidusunce.com/dogu-turkistanli-turklere-tehdit-telefonlari/? (A.Selim Babaoğlu)

Etiketler: » » » » » »
Share
509 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ