logo

trugen jacn
29 October 2019

BULGARİSTAN YEREL SEÇİMLERİNDE HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ BÜYÜK ZAFER KAZANDI

Bulgaristan’da yaşayan Evladi-Fatihan Soydaşlarımızın kurduğu Türk Partisi (HÖH)son yerel seçimlerde büyük bir zafere imza etti.Türklerin Hak ve Özgürlükler Hareketinin(HÖH) Türk asıllı adayları Kırcaali bölgesinde bütün Belediye Başkanlıklarını kazandı. Doğu Türkistan başta dünyanın çeşitli bölgelerinde baskı,zulüm ve soykırımlara maruz kalan mazlüm Türkler için Bulgaristanlı Türk Kardeşlerimizin bu zaferi büyük bir teselli,ümit ve ilhamı kaynağı olmuştur.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Bulgaristan’da gerçekleştirilen yerel seçimlerde, Türklerin desteklediği Hak ve Özgürlükler Hareketi(HÖH) Kırcaali bölgesinde tüm belediyeleri kazandı.

Sandık çıkışı anket sonuçlarına göre Kırcaali’de yapılan yerel seçimlerin birinci turunda HÖH’ün adayı Hasan Azis, oyların yaklaşık yüzde 51.2%’sini aldı.

Oyların yüzde yaklaşık 26.6’sını alan GERB adayı Nikola Çanev ikinci sırada, oyların yaklaşık yüzde 13’ünü alan BSP adayı Milko Bagdasarov ise üçüncü sırada yer alıyor. DOST adayı Mehmet Hoca oyların yüzde 3 kadarını alıyor. Belediye meclis üyeliklerinde HÖH oyların yaklaşık yüzde 49’unu, GERB yüzde 26’sını, BSP yüzde 13,4’ünü, DOST ise yüzde 3 kadarını alıyor.

Kaynak : https://qha.com.tr/haberler/bulgaristan-da-turk-partisi-kircaali-bolgesinde-tum-belediyeleri-kazandi/106989/?fbclid=

Etiketler: » » » » »
Share
857 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ