logo

trugen jacn
24 November 2016

BİZİM AÇIMIZDAN ŞANGHAY BEŞLİSİ

israfil_bayrakci2742016929

İsrafil Bayrakçı

Yıllardır Avrupa Birliği’ne girme uğruna gerek bugünkü iktidar ve gerekse bundan önceki iktidarların vermiş oldukları tavizin haddi hesabı yoktur. Bugün gelinen noktada görülüyor ki artık Avrupa Birliği’nden bize olumlu bir sonuç çıkmayacak. Artık başka alternatif arayışlara gidilmesi gerektiği ve bunun da Şanghay Beşlisi’nin olması hususu da Sayın Cumhurbaşkanı tarafından net bir şekilde dile getirildi.

Baktığımız zaman Avrupa Birliği’ne alternatif olması veya görülmesi olarak düşünülen Şanghay Beşlisi’ni bir bakıma AB’ye karşı koz olarak kullanmak için düşünmüş olabilirsiniz. Sanki başka alternatif oluşumlar yokmuş gibi… Ama ülkemiz yararına daha olumlu ve toplumu tatmin edecek alternatif oluşumlar var iken bunlara teveccüh etmeyip, Şanghay Beşlisi gibi bir oluşumu benimsemek ve o birliğe girmek milli ve manevi değerlerimize uygun bir politika değildir. Çünkü toplum iktidara yüzde elli teveccühü, milli ve manevi değerlerimize bağlı Milli Görüş misyonundan geldiklerini düşündüğü için göstermiştir.

Mevcut iktidarın söylemleri her ne kadar da sözünü ettiğimiz misyona uygun görülse de icraatlarında maalesef tamamen zıt istikamette olmaktadır. Bunun bariz örneği ise yukarda sözünü ettiğimiz Şanghay Beşlisi’ne teveccüh etmeleri bunun yanında İslam Birliği’nden ve D-8’lerden hiç söz etmemeleridir. Bu hassasiyet toplumun, yapılacak ilk seçimde iyi düşünüp karar verdiklerinde yüzde elli teveccühün olmayacağını naçizane tahmin etmekteyim.
Ülkemizin ve İslam âleminin âli menfaatleri için geçmişte Milli Görüş Lideri merhum Erbakan Hocamızın ortaya koyduğu ve ısrarla da üzerinde durduğu İslam Ortak Pazarı, İslam Natosu, İslam Ortak Para Birimi, D-8’ler gibi projeleri siz hayata geçirerek hem Ortadoğu’nun hem İslam âleminin hatta bütün dünyanın huzuruna ve saadetine vesile olabilirsiniz. Ne AB ne de Şanghay Beşlisi gibi ne olduğu belirsiz; her fırsatta İslam düşmanlığı yapan, Siyonizm’in emelleri için değirmenine su taşıyan, dünyayı kan gölüne çeviren bu oluşumların içinde asla ve kata yer almamalısınız.

Kaldı ki bugün Ortadoğu’daki kaos ortamının ve Müslümanların kanının dökülmesinin, milyonlarca mültecinin yerinden yurdundan edilmesinin müsebbipleri söz konusu AB ve Şanghay Beşlisi’ni oluşturanlar değil midir!

Ayrıca Şanghay Beşlisi’nin baş aktörü Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere yapmış olduğu zulümler artarak devam ederken, falanca beşli, filanca üçlü diyerek bunlarla herhangi bir oluşumda olmak inancımıza terstir ve bizim için zillettir.

Dileriz ki mevcut iktidar, AB ve Şanghay Beşlisi düşüncelerinden vazgeçerek, D-8’i hayata geçirip hem ülkemiz insanına hem de bütün Müslümanların huzuruna vesile olsun. Vesselam.

Kaynak:http://www.milligazete.com.tr/bizim_acimizdan_sanghay_beslisi/israfil_bayrakci/kose_yazisi/32029

Etiketler: » » » » » »
Share
612 Kez Görüntülendi.