logo

trugen jacn

ÇKP.’NİN ALDATAN YÜZÜ KONFÜÇYOS ENSTİTÜLERİNİ BATI ÜLKELERİ NEDEN KAPATIYOR? (25 )

ÇKP.’NİN ALDATAN YÜZÜ KONFÜÇYOS ENSTİTÜLERİNİ BATI ÜLKELERİ NEDEN  KAPATIYOR? (25 )

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin emperyalızmının fesat kaynağı ve hür dünyayı aldatan yüzü Korfüçyos Enstitülerini batı ülkeleri peş peşe kapatmaya başladı. ÇKP’nin yumuşak karnı ve aynı zamanda Casusluk gizli casusluk organları olan bu fitne fesat yuvalarının kapatılması batı kamu oyunda ÇKP diktatörlüğünün gerçek yüzünün görülmeye ve gerçek niyetinin anlaşılmaya başlamasının bir kanıtıdır.

1. Çin’in resmi açıklamalarına göre Çin yöntimi 2004-2019 yılları arasında dünya’da toplam 158 ülkede 535 Konfüçyos Enstitüsü ile Bin 134 Konfüçyos öğretilerinin ders olarak okutulduğu Konfüçyos sınıfı kurduğunu bildirdi.

2- Şimdiye kadar ABD’de 110 Konfüçyos Enstitüsü açılmış olup, 2018-2020 yılları arasında bunlardan 30 kadarı kapatılmış bulunuyor.

3-Hindistan Eğitim Bakanlığı ülkede faaliyet gösteren 7 Konfüçyos Enstitüsünün durumlarının incelenmekte olduğunu açıkladı.

4-Kanada’daki McMaster Üniversitesi, Konfüçyüs Enstitüleri öğretmenlerinin standartları, din ve ifade özgürlüğüne karşı ayrımcılık yaptığını belirterek 2013’te kapatmaya karar verdi.

5-İsveç 2005’te Avrupa’da Konfüçyüs Enstitüleri’nin ilk açıldığı ülke olmuştu.  2015’te Konfüçyüs Enstitüsü’nü kapatan ilk Avrupa ülkesi yine İsveç oldu.

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız,videomuzu sonuna kadar izleyiniz.

Youtube Kanalımıza abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Share
820 Kez Görüntülendi.