logo

trugen jacn

TRUMP : HAFTA SONUNDA DOĞU TÜRKİSTAN KONUSUNDA GÜÇLÜ BİR ADIMI DUYACAKSINIZ !

ABD Başkanı Trump Beyaz Saray'da gündemi değerlendirdi.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

ABD Başkanı Donald Trump, Çin’in Uygur Türklerine yönelik baskı,zulum ve soykırım uygulamalarına karşı Senato’den geçen “Uygur İnsan Hakları ve Politikaları Yasası ” ile ilgili konuştu. Başkan Trump soykırım cinayetleri için Çinli yetkililere yaptırım öngören yasa tasarısı konusunda “Bu hafta sonunda Çin konusunda güçlü bir adım duyacaksınız” açıklamasında bulundu.

ABS Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ABD basınında, Çin’den gelen öğrenci ve akademisyenlere yönelik vize kısıtlaması olacağına ilişkin haberlere dair Trump, “Bu konuda bir şeyler yapıyoruz. Şu an bir şey söylemek için erken ama birkaç gün içinde bu konuda bir açıklama yapacağız.” ifadesini kullandı.

  • Uygur Türklerine yönelik baskı politikasına ilişkin Çinli bazı yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısının Temsilciler Meclisinde onaylanmasının ardından önüne geleceğinin hatırlatılması üzerine Trump, “Bu hafta sonundan önce Çin konusunda güçlü bir adım duyacaksınız.” diye konuştu.

Uzmanlar,ABD Başkanı’nın ismini ve ne olduğunu açıklamayarak “Bu hafta sonunda Çin konusunda güçlü bir adım duyacaksınız.” sözleri ile geçtiğimiz 14 Mayıs tarihinde ABD.Senatosundan geçen ve bu hafta içerisinde Temsilciler Meclisinde onaylanması beklenen Uygur İnsan Hakları ve Politikası yasasını kastettiği ve bu yasayı hafta sonunda onaylayarak yürürlüğe koyacağının tahmin edildiğini belirtiyorlar.

Çin Dişleri Bakanı Vang: Koronavirüs nedeniyle dava açamazsınız

KAYNAK : Ajanslar

Etiketler: » » » » » » » »
Share
365 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ