logo

trugen jacn
15 Şubat 2016

BANGKOK SALDIRISININ UYGUR SANIĞI KARADAĞ, İFADEM İŞKENCE İLE ALINDI VE İMZALATILDI

Tayland’ın  başkenti Bangkok’ta geçen yılın 17 Ağustos tarihinde ölü ve yaralanmalarla sonuçlanan bombalı saldırının şüphelisi olarak tutuklanan Uygur Türkü Karadağ, bugün çıktığı  askeri mahkemede ifadesini işkence altında verdiğini ve  itirafnameyi zorla imzalattıklarını söyledi ve suçlamaları kabul etmediğini açıkladı. 

Bangkok Bombacısı İfade Değiştirdi, System.String[]

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bangkok’ta geçen yıl düzenlenen bombalı saldırı sonrası tutuklanan Bilal Muhammed adlı zanlı, kendisine işkence yapıldığını iddia ederek, suçlamaları reddetti.

Geçen yıl 17 Ağustos’ta gerçekleşen 20 kişinin ölümüne ve 120 kişinin de yalanmasına yol açan bombalı saldırının görüşüldüğü duruşmada beklenmedik bir gelişme yaşandı. Bangkok bombacısı soruşturmasında ilk yakalanan ve adı Adem Karadağ olarak açıklanan, gerçek adı ise Bilal Mohammed olan zanlı yaptığı itirafın işkence altında mecburiyetten verilmiş olduğunu söyledi. Zanlının avukatı Schoochart Kanpai yaptığı açıklamada “ifade verdiği sırada işkence görmüş ve baskı altındaydı. Bu sebeple kendisine yöneltilen tüm suçlamaları kabul etmişti” dedi.

Bangkok zanlısı işkence görmüş

Etiketler: » » »
Share
1655 Kez Görüntülendi.