logo

trugen jacn

PRENSES ELKASİMİ :ÇİN’İN MEVCUT LİDERİ Xİ,ÇİNLİLER İÇİN DE BİR KABAHAT VE YÜZ KARASI

ئەرەب بىرلەشمە خەلىپىلىكىدىكى خان جەمەتىنىڭ ئەزاسى بولغان مەلىكە ھەند ئەل-قاسىمى خانىم يىغىندا. 2020-يىلى ئاپرېل.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Birleşik Arap Emirlikleri(BAE) Kral Ailesinden Prenses Şeyha Hend Elkasimi Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere yönelik baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerini kınadı ve tepki gösterek protesto ettiğini açıkladı.

Özgür Asya radyosunun haberine göre Prenses Hend Elkasimi twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesaj ve youtube üzerinden paylaştığı kısa video görüntüsü ile Doğu Türkistanlı Müslüman Kardeşlerine destek verdiğini ve İşgalcı Çin’i en güçlü şekilde kınadığını ve protesto ettiği bildirdi.

May Allah reward Princess Hend Al Qassimi of the UAE for publicly showing her solidarity with the #Uyghur Muslims of #Chinese occupied East #Turkistan and condemning these atrocities committed by the #China communist regime.We urge other royalty in the #Arabian gulf to voice their condemnation as well.#Pakistan #Oman #Bahrain #Qatar

Talk to East Turkestan paylaştı: 26 Nisan 2020 Pazar

Prenses EL-Kasımı : Ben Bu Video’yu Uygur Kardeşlerime Destek Olmak İçin Hazırladım.

BAE.Kral ailesi mensubu Prenses Hend Elkasimi youtube’de yaplaştığı video bir kaç gün içinde 130 bin kez görülmüş olup, videoda şunları açıklıyor : ” Selamünaleykum,Ramazanınız mübarek olsun. Allah oruçlarınızı kabul eylesin.Ben bu video mesajimi hayatımın bir kısmını Uygur Kardeşlerim ile dayanışma içinde olmak ve onların baskı ve zulme karşı mücadadelesinde aynı cephede olduğumu bildirmek için hazırlamış bulunuyorum. Ben Çin’in Toplama/Ceza kamaplarındaki Kardeşlerimin bir an önce serbest bırakılmasını umut ediyorum.BBizler Çin’in Doğu Türkistan’daki müslümanlara yönelik büyük soykırımın durdurması için ortak karşı koymamız ve mücadele etmemiz gerektiğine inanıyorum. “dedi.

Prenses Elkasimi : Uygur Kardeşlerimin Toplama Kamplarında Tutulması Beni Çok Üzüyor

Prensis Elkasımı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında Uygur Müslümanlarının kutsal ramazan ayında Çin tipi toplama kamplarında tutulmasının kendisini çok üzdüğünü ve Ciddi şekilde rahatsız ettiğini seelirterek şunları ifade etti : ” Ben uzun süredir Uygur kardeşlerimin sorunlarını takip ediyorum.Çin yönetimi terörizmi bahane ederek milyonlarca Müslümanı Toplama kamplarına hapsetmesi kabul edilemez ve büyük bir hatadır.Ben Çin’i ziyaret ettim ve bir tarım ülkesi olan Çin’in bu kadar kısa sürede nasıl modern bir endüstri ülkesine ve güçlü bir devlete dönüştüğününden dolayı sevinmiştim. Ancak,onların Müslüman Uygur Kardeşlerime yaptıkları insanlık dışı uygulamalarını gördükten sonra bu ülkeyi asla sevmedim ve benmsememeye başladım.

Çin’in Uygurlara Yönelik Zulmünü Durdurmak İçin Bir Şeyler Yapabileceğimizi ümit Ediyorum.

BAE.Kraliyet Ailesi mensubu bu vicdanlı ve duyarlı Prenses Hend El-Kasimi Uygur Kardeşlerimizin bu dramatik sorunu hakkında Çin yönetimi ile bire bir müzakerelere girişebileceğimizi ümit ediyorum.Ççin’in Uygurlara yönelik bu insanlık dışı uygulamalarını durudurmasını talep etmemiz pek ala mümkündür. Çin yönetimi Uygur bölgesinde terörizmi bitirmek amacı ile bu politikaları yürüttüğünü öne sürüyor.Ancak.birkaç on kişinin yaptığı hata,11 milyonluk bir Uygur toplumunu bağlamaz ve onları temsil etmez.Bizler Müslümanlar olarak barış yanlısıyız ve barışı de çok severiz vede bağlıyız de. Bu dünyada yaşayan her insanın barış içinde yaşama hakkı vardır.

Çin’in Uygurlara Yönelik Baskı Politikası Aslında bir Müslüman Soykırımıdır

Prenses El-Kasimi günümüzde Çin’in Müslüman Uygurlara yönelik baskı politikalarının aslında bölgedeki bir Müslüman Soykırımı olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü : ” Ben her zaman ve her ortamda açık ve net olarak şunu ifade ediyorum, Uygur Kardeşlerim ile aynı saftayım ve onların daima yanıındayım. Arap dünyası Uygur Müslümanların durumu hakkında yeterli bilgi sahibi değiller.Bu bilgi eksikliklerinin bir an önce giderilmesi gerekir.

Mevcut Çin Lideri Xi,Çinliler İçin de De Bir Yüz Karası ve Büyük Kabahat

Prenses Hend El-Kasimi mevcut ÇKP Llideri Şi Jingping’ın Çin ulusu içiin de bir yüz karası ve büyük bir kabahat olduğunu düşündüğünü belirterem sözlerini şöyle sonlandırdı ; ” Çin Müslüman Uygur Kardeşlerimin öz vatanlarında yüzlerce Çin tipi Toplama Kampları kurdu.Suçsuz insanları bu kamplarına hapsetti.Onlara baskı ve işkenceleer yaptı,dinlerinden,dillerinden örf adet ve geleneklerinden dönmeye zorladı.Hamile Kadınları zorla kürtaja tabi tutarak masum müslüman yavrularımızı katletti. Uygur ailerini parçaladı ve viraneye çevirdi. Bütün bunlar büyük ve telafisi mümkün olmayan hata uygulamalardır. Bizler Çin’in Doğu Türkistan’daki bu Toplama Kamplarını kapatmasını sağlamak konusunda birlememiz ve birlikte harekeet eetmemiz şarttır. Ben Çin’in bu Toplama Kamapları hakkında bir kitap yazmayı düşünüyorum. Hakiki olayları gerçek kişiler aracılığı ile tüm dünyaya anlatmamız lazım.Bu gerçek hikayelerle biz Uygur Kardeşlerimizin dramını anlatarak tüm dünyanın de desteğini alarak onların da bu Müslüman soykırımına karşı durmaya davet edeceğiz.

Prenses Hend ElKasimi’ye Binlerce Minnet Olumlu Tepki Yağmuru

BAE.Prensesi Şeyha HendcElKasimi’nin Çin’in soykırımı ile yok olma tehdidi altında bulunan Müslüman Türkler ile ilgili bu açıklamalarından sonra kendisine sosyal medya üzerinden olumlu ve minnet dolu tepki yağmuruna tutuldu. Öezillikle cideo görüntüsü Doğu Türkistanlıların derin ilgisine ve güçlü alkışları ile karşılandı. Video görüntüsünün altına yüzlerce teşekkür mesajları yazıldığı görüldü. Doğu türkistan diasporası BAE Kral ailesine mensup Bu Prenses HendElkasimi’nin bu Uygur Türkleri çıkışının geçtiğimiz yıl Uygurları destek mesaji yayınılarak gündem oluşturan Türk Futbolcu Meesut Özil kadar çok değerli ve önemli olduğunu ifade ediyorlar.

Uzmanlar, Perenses Hend’un bu açık ve net açıklamaları ile Arap dünyasının aydın ve entellektüellerine çok iyi bir örnek olduğunu bu açıklamalardan etkilenen ve ilham alan Arap dünyası aydınlarının de ileride suskunluklarını bozarak konuşacaklarını ve Doğu Türkistan davasını destekleyebilecekleri konusunda birleşiyorlar.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
684 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ