logo

trugen jacn

ALMA-ATA ATAYURT İNSAN HAKLARI GURUBU LİDERİ SERİKCAN ŞARTLI TAHLİYE EDİLDİ.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Ana vatanı Doğu Türkistan’in İli bölgesinden yılılar önce Kazakistan’a göç ederek yerleşen Kazakistan Uyruklu tanınmış İnsan Hakları savunucusu ve aktivisti ve Alma-Ata merkezli Kazak İnsan Hakları Fedaileri Gurubu Lideri Serikcan Bileşoğlu 15 Mart 2019 tarihinden beri tutulduğu başkent Nur Sultan’dan yaşadığı Alma-Ata’ kentine getirilmiş ve 16 Ağustos’ta( dün ) çıkarıldığı son mahkemesinde şartlı olarak tahliye edilmiştir.

ATAYURT İnsan Hakları Derneği Türkiye Direktörü Babuusselam Okutan kişisel sosyal medya hesabı üzerinden verdiği haberde şun bilgileri paylaşmış bulunuyor ; ” Allah’a sonsuz şükürler olsun!!!
Türkistan coğrafyasında Türk- islam medeniyetinin ve Türk-İslam birliğinin savunucusu DoğuTürkistanli mazlumlarının hamisi ve hak ve hukuklarının koruyucusu #Atajurt lideri Serikcan Bılaşoğlu şartlı tahliye edildi! Kendisi ile duruşmadan çıkınca görüştük Türk İslam dünyasına selamlarını iletmemi bana emanet etti. Kendisi en kısa sürede Türk İslam dünyasının değişmez merkezi ve kal’ası İstanbul’a gelecektir.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Dualarımız Daima Serikcan Bileşoğlu ile
Doğu Türkistan’daki Çin Nazi Kampı mağdurlarının Hamisi Alma-Ata merkezli Atayurt İnsan Hakları Fedaileri Derneği’nin Lideri insan hakları aktivisti Türkistan’ın onur ve gururu vede Yiğit evladı Serikca Bileşoğlu’nun son mahkemesi bugün 16.08.2019 Cuma günü saat 10.oo’da Alma-Ata Adliyesinde yapıldı.Mahkeme kendisini şartlı tahliye ile serbest bıraktı. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

قازاق پائالىيەتچىسى سېرىكجان بىلاشئوغلىنىڭ سوتى ئۆتكۈزۈلۈش ئالدىدا نامايىش ئېلىپ بېرىۋاتقان قوللىغۇچىلىرى. 2019-يىلى 16-ئاۋغۇست. ئالمۇتا، قازاقىستان.


Dualarımız ve temennimiz önümüzde duruşmasında şartlı tahliyenin ortadan kaldırılması ve her Kazakistan vatandaşı gibi hür ve serbest kalmasıdır. Dualarımız ve desteklerimiz daima Serikcan iledir.Allah kendisini ve ülkesi Doğu Türkistan’ı ilelebed korusun ve en kısa zamanda Çin esaretinden kurtulmasını nasip eylesin. Amin.

Share
2091 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ