logo

trugen jacn
29 June 2016

ATATÜRK HAVA LİMANI SALDIRISINDA D.TÜRKİSTANLI A.HEKİM BUĞDA DA HAYATINI KAYBETTİ.

Uygur haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)
28 Haziran 2016 günü akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Hava limanında insanlık düşmanı kalleş ve hain teröristlerce gerçekleştirilen silahlı ve  bombalı terör saldırısında Doğu Türkistanlı Abdulhekim Buğda adında bir Uygur Türkü gencin de şehit olduğu açıklandı.
Abdulhekim Buğda 1991 doğumlu olup,Atatürk Hava Limanı’nda Yer hizmetleri veren  ÇELEBİ adı bir şirkette çalıştığı bildirildi. Kendisinin olay günü gece mesaisi için Hava Limanında  görevli olarak bulunduğu de açıklandı.Adı geçenin intihar bombacısının eyleminden sonra  ağır şekilde yaralandığı ve kaldırıldığı Hastane’de yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği açıklandı.
Abdulhekim Buğda  1980’lı yıllarda Doğu Türkistan’da İstanbul’a göç ederek yerleşen merhum Abdulkerim ve Sacide Buğda çiftnin en küçük evlatları olup, Annesi ile birlikte Zeytinburnu ilçesinde ikamet  ettiği ve bir süre önce dünya evine girdiği  belirtiliyor.
Merhumun cenazesinin adli işlemlerinin tamamlandığı ve morga konulduğu, yurt dışında olan kardeşlerinin gelmesinden sonra cenazesinin kaldırılacağı bildirildi.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM) : Atatürk HavaLimanı’nda gerçekleştirilen hain tetör saldırısında hayatını kaybeden bütün Vatandaşlarımız ile birilikte değerli Hemşehrimiz Merhum şehit Abdulhekim Buğda’ya Allah’tan rahmet ve mağfiret,kaderli ailesine Sabri cemil ve başsağılığı dileriz.

Yaralı Kardeşlerimize de acil şifalar niyaz ederiz.

Milletimizin ve Ülkemizin başı sağ olsun.Allah bir  daha böyle felaketler göstermesin.Amin.

Etiketler: » » » »
Share
3051 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ