logo

trugen jacn

ANKARA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ ASKİ EKİPLERİ ÇİN BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE KAZI BAŞLATTI

 Ankara BŞB.Başkanı Mansur Yavaş ile İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener’in  Barın Katliamı şehitlerini anma mesajinin ardından   Çin Büyükelçiliği kendilerine yönelik hadsiz ve hukuksuz saldırılarda bulunmuştu. Bunun Üzerine 07 Nisan tarihi itibariyle Ankara BŞB’ne bağlı  Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresine bağlı ekipler  kayıp ve kaçakların tesbiti kapsamında Çin Büyükelçiliği  Önünde Kazı Çalışması Başlattıklarını açıkladı.

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'ÇİN BÜYÜKELÇİĞİ ÖNÜNDE KAYIP-KAÇAK ÇALIŞMASI' görseli olabilir

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA AMERKEZİ (UYHAM)

Çin Büyükelçiliği, dün Ankara  Büyükşehir Belediye Başkanı  Mansur Yavaş  ve  İYİ P ARTİ  lideri  Meral Akşener’i  hedef alan  twuttir paylaşımından sonra tepkilerin odağı olmuştu…

Bugün (07  Nisan günü )  sabah erken saatlerde Elçilik önüne gelen KASKİ kaçak ve kayıp tesbit ekipleri iş makinaları eşliğinde , Çin Büyükelçiliği önünde kayıp kaçak tespiti kapsamında kazı çalışmalarına başladı.  Kayıp-Kaçak tesbiti ve giderilmesi çalışmaların ne zamana kadar devam edeceği konusunda ise,her hangi bir bilgi verilmediği öğrenildi.

Kazının, kayıp-kaçak araması çalışmaları kapsamında yapıldığı aktarıldı.

 ASKİ’nin Başlattığı Kazı Çalışmalarına Destek yağdı

İşgali altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere yönelik insan hakları ihlalleri  ve soykırım cinayetleri suçu  işleyen Çin’in Ankara Büyükelçiliğinin bu haddırı aşan haksız ve hukuksuz saldırılarına karşı Vatandaşlarımızın ve STK:larımızın tepkileri çığ gibi büyüyor.Sosyal medya üzerinden onbinlerce kişi İşgalçi Çin’in Doğu Türkistan’daki insanlık dışı cinayetlerini Türkiye’ye taşımak  giriişimine ateşler püskürüyor ve en ağır cümlelerle tepkilerini dile getiriyor.

onedon.com sitesinde yer alan bu paylaşımlardan bazıları şöyle:

hacibektasi-veli

Hacibektaşi Veli

Yorumları okudukça şaşırmamak elde değil….. Bir ülkenin büyükelçisi senin ülkenin başkent belediye başkanını ve siyasi bir parti liderini…. onlar aracılığı ile de senin ülkeni açık bir şekilde tehdit ediyor, ülkeyi yönetenlerden ses çıkmıyor “Ne bu hadsizlik” dahi 3 kelimelik bir açıklama bile yapmıyor…. Mansur Yavaş bunu bilerek veya bilmeyerek nasıl yapmış olursa olsun bu ayıplanacak bir şey değil. ayıplanması gereken iktidarın bu tehdite sus-pus olması ağzını açmamış olmasıdır.

mahmut-demirelli

Mahmut Demirelli

Hükümetin yerinde olsam büyükelçiyi ülkesine yollardım kimse Türkiye ye parmak sallayamaz

Çin büyükelçiliği önünde kayıp kaçak arama çalışması yapan Ankara Büyükşehir Belediyesini tebrik ediyor, çalışmanın aylarca sürmesini diliyorum.
Ekiplere ihbarımdır: Vatan Partisi Genel Merkezinde kanalizasyon kaçağı var.
Pislik saçıyor.  Ve bir istirham: Çin büyükelçiliğinin olduğu caddenin adını Osman Batur Caddesi, vatan partisinin olduğu caddeyi Isa Yusuf Alptekin Caddesi olarak isimlendirebilir miyiz?
Kardeşim Ülküdaşım Yusuf Nar

Mehmet Reşit SÖNMEZ  @MResit_Sonmez
Sayın başkanım @mansuryavas06
şu sokağın ismini “UYGUR Türkleri Sokağı” olarak değiştirseniz daha güzel olmaz mı ?

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri, bugün Çin Ankara Büyükelçiliği önünde bir kazı çalışması başlattı.

Share
89 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ