logo

trugen jacn
13 Eylül 2014

ANTALYA ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ ÇİN VE İSRAİL’i CUMHURİYET MEYDANI’INDA PROTESTO ETTİ.

Anadolu Gençlik'ten 'Kumlu' Gazze Protestosu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilciliği üyeleri, Gazze ve dünyanın değişik coğrafyalarında Müslümanlara uygulanan zulümleri protesto etmek için Cumhuriyet Meydanı’nda başlarından aşağıya kum ve temsili kan döktü.

Tüm İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının hakim olduğuna dikkat çeken Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilciliği Başkanı Mehmet Gayretli, “Katil Çin, Doğu Türkistan’da her gün Müslüman kanı akıtmaya devam ediyor. Doğu Türkistan’da yaşayan 45 milyon Müslüman, sadece Müslüman oldukları için Çin hükümeti tarafından zulüm görüyor. Irak ve Suriye’de tamamen ABD ve İsrail tarafından yönetilen bir takım örgütlerin vahşeti sürüyor. Türkmen kardeşlerimiz başta olmak üzere bölgedeki tüm gruplar bu örgütlerin tehdidi altında yaşam mücadelesi veriyor. Pakistan’da Afganistan’da, Yemen’de ABD’nin İnsansız Hava Araçları marifetiyle işlediği cinayetler son bulmuş değildir. Arakan’dan, Libya’ya Sri Lanka’ya Müslümanların yaşadığı coğrafyalarda sistematik bir şekilde terör olayları sürmektedir. Bu tarafta küresel terör örgütü İsrail, toprak işgaline ve vahşete devam ediyor. İsrail’in şiddetini artırarak sürdürdüğü saldırılarda şehit olan Müslümanların sayısı 2 bini

geçmiş durumda. Yaralıların sayısı ise 10 bin civarında. Şehitlerin ve yaralıların çoğunu çocuklar ve kadınlar teşkil ediyor” dedi.

İsrail’in kınama, lanetleme ve gösterilerden ötürü en ufak bir endişeye kapılmadığı ve de en küçük bir geri adam atmadığını beliren Gayretli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İsrail’den ve onu himaye eden uluslararası kuruluşlardan insanlığa dair bir duyarlılık beklemiyoruz. Birleşmiş Milletlerin, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nin İsrail’e bir yaptırım uygulayacaklarını düşünmüyoruz. Bunu bir ihtimal olarak dahi saymıyoruz. Küresel terör örgütü İsrail’i kısa vadede durdurmanın yolu başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkelerinin uygulayacağı yaptırımlardan geçmektedir.”

ALS İÇİN YAPILAN FARKINDALIK EYLEMİNİ DESTEKLİYORLAR

Tüm dünyada ve Türkiye’de ALS hastalığı için yapılan bireysel eylemleri desteklemekle birlikte tüm dünyanın dikkatini Gazze’ye çekmek istediklerini belirten Gayretli, “Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak terörist devlet İsrail’in tüm dünyaya meydan okuyarak yaptığı katliamları şiddetle kınıyoruz. Bizler de başta ülkemiz ve tüm İslam ülkelerinin liderlerine meydan okuyor, Gazze’de enkaz altında kalan çocuklara ses vermelerini, ellerini ve başlarını Gazze’deki moloz ve enkaz yığınları altına koymalarını istiyoruz. Bu saldırılar karşısında dahi metanetini ve inancını kaybetmeyen Filistin’in onurlu insanlarına selam olsun. Şehitlerimize selam olsun. Kardeşlerinin seslerini duyan duyarlı insanlara selam olsun” diye konuştu. –

KAYNAK  : http://www.haberler.com/anadolu-genclik-ten-kumlu-gazze-protestosu-6417512-haberi/

Etiketler: » » »
Share
915 Kez Görüntülendi.