logo

trugen jacn

ANADOLU-SEN KONFEDDERASYONU : URUMÇİ KATLİAMININ 10 YILINDA ÇİN’İ LANETLİYORUZ

Ülkemizin önde gelen Memur Sendikalarından Anadolu-Sen Konfederasyonu İşgalci Çin’in 05 Temmuz 2009’da başkent Urumçi’de yaptığı katliamın 10 yıldönümü münasebetiyle bir basın bildirisi yayınladı. Ankara’nin Ulus meydanında düzenlenen protesto Mitinginin ardından Anadolu-Sen Konfedarasyonu Genel Başkanı Sayın Mustafa Güçlü tarafından açıklanan bildiride
” Kızıl Çin’in bundan tam on yıl önce Doğu Türkistan’in başkenti Urumçi’de bir insanlık suçu olarak işlediği katliamı şiddetle kınıyoruz.” sözleri ile tepki göstererek lanetledi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)


ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’İN BAŞKENTİ URUMÇİ KENTİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KATLİAMIN 10.YILINDA ÇİN KOMÜNİST YÖNETİMİNİ ŞİDDETLE KINIYOR VE LANETLİYORUZ.

Kızıl Çin Devletin 5 Temmuz 2009 yılında Doğu Türkistan’ın, Urumçi kentinde 97 soydaşımızı katledip, 2 bine yakınını da yaralayarak gerçekleştirmiş olduğu katliamı 10. yılında nefretle kınıyoruz.

Çağdaş dünyanın gözlerini kapayarak gündemden uzak tutmaya çalıştığı vahşi Urumçi katliamını, asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bugün hali hazırda 40 milyondan fazla soydaşınızı adeta açık hava ceza evinde tutar gibi işkenceden geçiren Kızıl Çin yetkililerinin aymazlığını yakından müşahade etmekteyiz.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Necip Türk milleti hem dahili hem harici tuzak ve şer mahfillerin ürünü olan anlayışları feraseti ile berhava edebilecek sosyoekonomik dirayete sahiptir.Güneşin balçıkla sıvanmayaca gibi mazlumun çektiği zulmü perdeleyecek bir gelişmeyi tarih bugüne kadar yazmamıştır.

Bu dünyada zulme dayalı hiç bir anlayış ebedi bir sistem inşa edememiştir. Bu nedenle kızıl Çin’in Doğu Türkistan’da soydaşlarımız üzerine kurduğu baskı mutlaka hüsrana uğramaya mahkumdur. Bu sürecin bir an önce gerçekleşmesi için Türk Devleti’nin milleti ile el ele vererek elinden geline yapması tarihin kendisine yüklediği bir görevdir.

Bu duygu ve düşüncelerle kızıl Çin’in bundan tam on yıl önce Urumçin’de bir insanlık suçu olarak işlediği katliamı şiddetle kınıyoruz.

Mustafa Güçlü
Anadolu-Sen Konfederasyonu 
Genel Başkanı

KAYNAK : ANADOLU-SEN KONFEDERASYONU KURUMSAL SOSYAL MEDYA HESABI

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
1470 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ