logo

trugen jacn
30 Ekim 2014

AĞLIYOR ..! ALBAYRAK’ DA MEHMET KÖYLÜOĞLU….

Uygur-Türkleri-1-470x313Ağlıyor!..
. Gök-Bayrak da, Al-Bayrakda MEHMET KÖYLÜOGLU Seni bilmez, seni duymaz yüreğim.
Sen ağlarken, ben nasıl olup güleyim. Türkistan’ın Özerk Sincan bölgesinde 2 Uygur Türk’ü Çin’de idam edildi.
Türk’üm dediği için..
. Sahibi olmadığı için.
..
Ordulannın yokluğu yüzünden, esarete düştüğü için..
. Ölmek kaderde var, olduğunun farkında olduğu için.
..
. Eski bir düşüncemi tekrarlıyorum.
Uygurlarda insandır diyorum. Şimdi Türküm demenin zorlaştığı için.
. Şu garipliğe bakın ki, Dost kabul ettiğimiz Çin’i kırmamak için.
..
Onlann suyundan gitmek için..
haberler nasıl verildi? Devletin TRT si, Uygur Özerk Bölgesinde “terörist” bağlantılı olduklannı iddia ederek Muhtar Setivaldi ile Abdülveli Imni’yi, Çin Hükümetinin idam ettiğini, 15 Uygur’u da hapsettiğini, haber olarak veriyor. Milliyetinlerin, Türk olduğunu saklayarak Uygur asıllı, diyor.
Ülkemizde bazı Tv. Kanatlan bile iki Uygur idam edildi, diyerek Türk’e iki gözünü kapıyorlar, idam edilenin müslümanlığını anlatıyor.
Basında öyle ..
. Neden böyle, neden inkâr cihetine gidilmek isteniyor? Neden Türk kelimesinden imtina ya gidiliyor? Kendi vatanımızda vatansızlar gibiyiz de, ondan mı? Çin’deki mezalimi neden görmüyorlar veya görmezden geliyorlar? Maalesef eğitim sistemimiz milli olmadığından, kendi devletini yıkmaya ve kendi soydaşlarına düşman olmaya mütemayil bir nesil yetiştirildiyğinden.
Eğitim, bu vatanın ve Türk milletinin çıkarları doğrultusunda olması gerekirken, tam tersi yapılıyor, kardeşlerine yapılanları görmezden geliniyor. Milletimizi, Rusçu, Çinci, Amerikancı, Suudici ve Avrupacı yapıyorlar.
Beyinleri değiştiriliyor, kendi kuyusunu kazacak hale sokuluyor. Böyle bir gidişe dur denmiyor.
Dur diyecek böyle bir ışıkta yakınlarda gözükmüyor. Çanakkale de, Sarıkamış’ta, Yemende, can verenlerin yalnız ve yalnız Türk çocuklan olduğu görmezden geliniyor ve ortaklar ortaya çıkarılıyor.
Hala, yıllarca içinde bulunduğum “SENTEZ” çilerin inatla görüşlerini devam ettirdiklerini bir türlü anlayamıyorum. PKK terör örgütünün Filistin’de Suriye’de ve diğer İslam ülkelerinde beslendiğini görmüyorlar.
Bu terör örgütü Müslüman olduğu halde Müslüman olan askerlerimizi şehit ettiklerini inkâra kalkılıyorlar. Dar çerçevenin içine kafalannı sıkıştırıyorlar.
PKK Müslüman değildir, saçmalığını yapıyorlar. Hıristiyan mı dendiğinde kızanyorlar.
Şimdi bu kafa yapısı ile Uygur Türklerinin esaret ve katliamından haberleri olabilir mi? Sentezciler bile bu kafa yapılarında ısrar ediyorsa, topluma nasıl anlaülabilir ki. Doğu Türkistan halkının, İsa Yusuf Alptekinlerin, Oğuz Kağanlann, Dede Korkutlann, Gaspıralı ve Resul zadelerin gıyaplarına bile, yüzlerine bakacak halimiz yok.
Turan ellerine Turnalann kanatlanyla, baş sağlığı dileyerek, yüreğimdeki sevgilerimi yolluyorum. Toroslardan, Tanrı dağlarına  da.

Kaynak : http://www.gazetea24.com/yerel-basin-haber/_12570877.html
..

Etiketler: »
Share
5749 Kez Görüntülendi.