logo

trugen jacn
02 Ocak 2015

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE PKK.DAN UYGUR TÜRKLERİNE SALDIRI

     AKDENİZ Üniversitesi’nde PKK yandaşları, Doğu Türkistan için imza toplanan stada saldırdı.

YuOcel_Tanay

YÜCEL TANAY

Terör örgütü PKK yandaşları üniversiteleri karıştırmaya devam ediyor. Dün ana akım medyanın “karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası” olarak verdiği Akdeniz Üniversitesi’ndeki olayların detaylarına ulaştık.
AKDENİZ Üniversitesi’nde PKK yandaşları, Doğu Türkistan için imza toplanan stada saldırdı. Üniversitede yönetimden izinli olarak bir imza kampanyası düzenlendi.

300 UYGUR İÇİN İMZA

Doğu Türkistan’daki Çin baskısından kaçarken Tayland’ta esir düşen 300 Uygur Türkü’nün Türkiye’ye iadesi için açılan imza standına terör örgütü yandaşları saldırdı.

200 KİŞİ SALDIRDI

PKK lehine slogan atan 200 kişilik grubun saldırısına uğrayan öğrencilerin kendilerini korumak için karşılık vermesi üzerine kampüs savaş alanına döndü. Çıkan olaylarda çok sayıda öğrenci yaralandı.

KALDIRIM TAŞIYLA…

Standın başında bekleyen öğrencilere kaldırım taşlarıyla saldıran PKK’lı grup, terör örgütü lehine slogan attı. Olaylar sırasında emniyetin saldırıya uğrayan öğrencilere “burayı terk edin, sizi koruyamayız” dedikleri duyuldu.

YÖNETİM SESSİZ

Akdeniz Üniversitesi’ndeki terör örgütü yandaşlarının sık sık olay çıkardığı biliniyor. 2008 yılında çıkan olaylarda milliyetçi öğrenciler linç edilmekten son anda kurtulmuş, öğrenci yurtlarında ise ay yıldızlı kolye taktığı için bayan öğrenciler saldırıya uğramıştı. Bu yılda defalarca kampüs içerisinde eylem yapan PKK’lılara üniversite yönetimi tarafından soruşturma açılmadı.

MEDYA ÇARPITTI

Konuyla ilgili olarak Vahdet’e konuşan Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Emrah Taşkın, üniversitede PKK’nın etkinliğine dikkat çekerken, medyanın taraflı haberler yapmasını eleştirdi.

FKF HEDEF GÖSTERDİ

Sosyal medya üzerinden örgütlenen Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) gibi bazı grupların, milliyetçi öğrencilerin fotoğraflarını yayınlayarak hedef gösterdiğini belirten Taşkın, konu hakkında adli makamları görevini yapmasını istedi. Emniyetin saldırıya uğrayan öğrencileri koruyamadığını belirten Taşkın, meşru müdafaa haklarının saklı olduğunu altını çizdi.

Etiketler: » » » » »
Share
1714 Kez Görüntülendi.