logo

trugen jacn

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ YENEROĞLU’NDAN ŞEHİT UYGUR YAZAR TOHTI İÇİN TEZİYE MESAJİ

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Mustafa Yeneroğlu, Çin’in toplama kamplarında şehit ettiği Doğu Türkistanlı Özgürlük Şairi yazar ve Akademisyen Nurmuhammed Tohtı için bir teziye mesaji yayınladı. AK Parti Milletvekili Sayın Yeneroğlu Twitter hesabından yayınladığı teziye mesajinda Çin hapishanesinde hayatını kaybeden dünyaca ünlü Doğu Türkistanlı şair ve yazar Nurmuhammed Tohti’yle ilgili paylaşım yaptı. Yeneroğlu paylaşımında Şehit Özgürlük Şairi Tohti için “Allah rahmet eylesin Nurmuhammed Tohti’ye. Çin devleti gücü itibarıyla her türlü şiddeti uygulayabilir. Ancak temel insan haklarını çiğneyip Uygur Türklerini ve Tibet Budistlerini imha politikasını sürdürdükçe medeniyeti itici, devleti de uluslararası arenada saygın olmayacaktır” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı screenshot_2.jpg

AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Mustafa Yeneroğlu Mazlum Türk toplulukları ile mağdur Müslümanlara olan derin ilgisi ile biliniyor.Kendileri geçtiğimiz dönem TBMM. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı iken, Uygurların vicdanı Doç.Dr.İlham Tohti’nin tutuklanması ve daha sonra da ÇKP güdümlü Çin yargısınca ömür boyu hapis cezasına çarptırmasına tepki göstermiş ve Çin’in bu haksız ve hukuksuz tutumunu eleştirmişti. AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Mustafa Yeneroğlu her fırsatta Doğu Türkistanlı mazlumların hak ve hukukunu savunmuş cesur ve yiğitçe açıklamaları ile dünyanın en mağdur ve en mazlum insanları olan Doğu Türkistan Türklerininin yanında olduğunu göstermiştir.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi olarak AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Mustafa Yeneroğlu’na Doğu Türkistan duyarlılıklarından dolayı minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.Allah kendilerinden razı olsun. İyi ki sizler gibi onurlu,Vicdanlı,imanlı ve duyarlı Milletvekillerimiz var. Allah’a sonsuz şükürler olsun.


Etiketler: » » » » » » »
Share
1754 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ