logo

trugen jacn
20 Mayıs 2016

AĞLA MÜSLÜMAN UYGUR TÜRKÜ KARDEŞİM AĞLA !

Doğu Türkistanlı Uygur Ziyalı’sı Abdulahat Hafız’in Doğu Türkistan’dan bin bir meşekkatle Türkiye’ye gelen ve Umre Simsarlarının tuzağına düşerek Atatürk Hava Limanı’nda  tutuklanan  ve kutsal Topraklara yolculuğu burada son bulan ve  Umre  yapamayan Uygur Türkü  gidemeyen  Uygur Türkü Kardeşlerimizin bu dramatik durumu için yazdığı ve Sosyal medya ortamında paylaştığı  içten  duygu ve düşüncelerini aşağı’da sunuyoruz.( Tutuklanan bu Umreci Kardeşlerimiz serbest bırakılmışlardır.)

TÜRKİYE ÜZERİNDEN KUTSAL TOPRAKLARA GİDEMEYEN DOĞU TÜRKİSTANLI MAZLUM  VE ÇARESİZ KARDEŞLERİMİZE İTHAF !

Ağla kardeşim ağla!!
Sen ağlamazsan kim ağlar!
Senin, Rabbim Allah, dinim İslam, vatanım Doğu Türkistan demekten başka suçun yoktu.
Sen ağla! Rabine ağla! Tarihten beri gördüğün işkence ve çektiğin dert elemleri dünyada senden başka kimse görmedi. Vahşi düşman sana sadece müslüman olduğun için böyle işkence yapageldi. Yüce Allah: “Her zorluktan sonra bir kolaylık var” diye vadetmiştir.
Geçen sene Tayland’tan Çine teslim edilen yüzdokuz kardeşimizin ah-u zarları Allah’a ulaşmış olmalı ki, kimsenin aklına gelmeyen pasaport alma kolaylığı sana bahşedildi.
Senin pasaport almaktan amacın Allah’in beytini tavaf yapabilmek idi. Zalimlar bu arzunu gerçekleştirmeni engellemseydi, sen de başka ülkelerdeki Müslümanlar gibi istediğinde Beytullah’a gidebilseydin, ister Kırgız pasaportu ister Türk pasaportu olsun yeterki bizi Hareme götürsün diye o kadar ağır bedel ödeyerek sahtecelerin eline düşmeyecektin. Çok para da gitse, tehlikeli de olsa Allah yolunda olduktan sonra ne gam, deyip yola koyulmuştun ama İstanbul’da yakalandın.

Bunda da Allah’ın hikmeti vardır. Üzülme ve hüzünlenme! 

Geceleyin secdeye başını koy da ağla! Ağla daha çok ağla. Sesli ağla – Sessiz ağla. Sesin yedi kat göklere yükselsin. Arşi A’la ihtizaza gelsin. Seni ve beni yaradan Allah Feryadını duyacak, sana haremin yolunu açacak. Allah’ın açtığı yolu dünyada hiç bir güç kapatamayacak.
Ağla ey  Müslüman Uygur kardeşim ağla. Allah’ına ağla! Yolun yarısında kalıp, Harem aşkında ağlarsan, vuslat bulamayıp ağlarsan, senin göz yaşların Cennet yamaçlarında nehir olup akacaktır.
Ağla kardeşim ağla! Ağlayan sadece sen değilsin, ben de ağlıyorum, yurdunda seni yolcu eden akraba ve yakınların da ağlıyor, seni karşılamaya çıkan kardeşlerin de ağlıyor.
Ağla kardeşim ağla! Çok ağla! Yüce Rabbine  yalvararak ağla! Mazlum ile Allah arasında perde olmaz buyuruyur Yüce Yaradanımız. Senin feryatlarını yüce Allah vasıtasız  ve çok net duyar ve işitir.

Seni ağlatan düşmanını Allah ağlatır. Allah’tan umudunu kesme, ağla!

Allah’tan başkasına ağlama. Sen dünya’ya kendini tanıttın, Beytüllah’a bedenin gidemese de ruhun ulaşmıştır mutlaka.

Allah katında umre yapmış oldun. Çünkü Allah için yola koyulan kişi evine dönünceye kadar Allah yolunda olduğu  buyurulmuştur.

Ağla  Ey Müslüman Uygur Türkü Kardeşim ağla!

Rabbine ağla!

Mevla’na ağla!

Rahim ve Rahman olan Yardanına ağla !

Bir Gün Mutlaka Duaların Kabul buyurulacaktır.

Vatan’ın Doğu Türkistan Mutlaka Hür ve Bağımsız Olacaktır.

Etiketler: » » » »
Share
1403 Kez Görüntülendi.