logo

trugen jacn

ABD’Lİ MÜSLÜMANLARDAN ÇAĞRI:HOTEN’DE YIKILAN CAMİ YERİNE OTEL İNŞAATINI DURDUR !

ABD’nin Sivil Halklar Kenti Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (C), Doğu Türkistan’ın sıcaktan endekiki bir caminin yerine  plan yapmayın ABD Merkezli Çin’deki Çin’de Hilton’a “Yıkılan Camiin yerine Otel Yapma projesini durdurma “çağrısı.

Amerikalı Müslümanlardan, Hilton'a çağrı: Projeyi durdur

UYGUR HBER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

CAIR Ulusal İcra’nın Nihad Awad ve CAIR araştırmacısı Allison’a yönelik bilgiler, Çin’in, Uygur Türklerinin “soykırım”larına, Uygur Türklerinin kültürlerini ve tarihi yokluğunda bulunduğum.

Açıklamada, “Hilton, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Hotan buldozerlerle bir caminin yerine inşa etmek için, Çin’in hedefine hedefine yardım ediyor.” değerlendirmesinde bulunuldu.

UYGUR KÜLTÜRÜNÜN SİLİNMESİNE YARDIM ETMEK, SOYKIRIMA DA YARDIM ETMEK DEMEKTİR”

Hilton’un kullanıcılarına yönelik stratejilerinin gidişatı için varması projeyi durdurması, “Uygur’u kontrol etmek için, Çin kültürünü seçmeyi değiştirmeyi hedefliyoruz. ” ifadelerine yer.

Açıklamada, “Hilton Şirketi, yıkılan birnin yerine Hamp’ devam etmeye devamlu, Çin’den karşıın Uygur’a kültür değiştirme politikasına yardım olur. görüşün paylaşıldı.

Söz projelendirmenin tamamlanması için projelendirmeye alınmaya, bir bu proje tamamlanan projeden projelendirilecektir.ئامېرىكادىكى ئەڭوڭ مۇسۇلمان تەشكىلاتى خىلتوننى خوتەندىكى مېھمانخانا قۇرۇلۇشىنى توختىتىشقا چاقىردى"

Kaynak: İHA 

Share
197 Kez Görüntülendi.