logo

trugen jacn
20 Aralık 2014

ABD’DE YAŞAYAN TÜRKLER(USTN)’DEN, TAYLAND’DAKİ UYGURLAR İÇİN İMZA KAMPANYASI

   US Turkic Network (USTN), Çin’den kaçak yollarla gittikleri Tayland’da gözaltında bulunan 200 Uygur Türkü için kampanya başlattı.  (Turkishny.com )

Çin’in teslim edilmeleri için baskı yaptığı Uygur Türkleri’ni kötü muameleye maruz kalacakları endişesi nedeniyle Türkiye’nin devreye girerek Uygur Türkleri’ni Türkiye’ye mülteci olarak kabul etme talebinde bulunması, Çin’in tepkisine neden olmuştu. Çin’in Uygur Türklerine yönelik baskıcı ve ayrımcı siyasetine ve Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlallerine dikkat çekmek için bir kampanya başlatan USTN, Türk Amerikan toplumu üyelerine ABD Kongresi’nde kendilerini temsil eden vekiller ve medya temsilcileri ile iletişim kurarak ABD’nin Uygur Türkleri için devreye girmesi ve Çin ve Tayland’a baskı yapmasını talep etmeye davet ediyor.

Kongre üyelerine ve medya editörlerine gönderilen mektuplarda daha önce Çin’e geri dönen mültecilerin karşılaştıkları suçlamalar ve kötü muameleye dikkat çekilerek Amerikan hükümeti, Tayland’ı Uygur mültecileri Türkiye’ye geçişlerine izin vermesi yönünde ikna etmeye davet ediliyor.

Kampanyaya destek vererek mesajınızı Kongre üyeleri ve medya temsilcilerine ulaştırmak için buraya tıklayınız!

http://usturkic.org/action/?vvsrc=/Campaigns/37863/Respond?unregistered=2mHTt3I-SvaHqeHS_JfJEw&vvcgRD=AMyNE

Kaynak  :  

Etiketler: » » » »
Share
1260 Kez Görüntülendi.