logo

trugen jacn
16 October 2018

İNTERPOL’UN ÇİNLİ BAŞKANI FETÖ’CÜLERİ GİZLEYEREK TÜRK DOSTLUĞUNU KANITLAMIŞ(!)

Her fırsatta Türkiye’nin  Stratejik ortağı  ve Müttefiği  olarak  öne sürülen ve özellikle  lanse edilen Çin’in bu müttefiklik ve sözde Stratejik Ortaklık yalanlarından  biri  ve en önemlisi daha ortaya çıkmaya başladı.  İnterpol’un ÇKP’li İnsan Kasabı Başkanı Meng’in Türkiye’nin gönderdiği ve FETÖ’nün 15 Temmuz 2016  hain darbe kalkışmasından sonra yurt dışına kaçan FETÖ’cülerin  tutuklanması için gönderdiği dosyalarını  sümenaltı ederek  Çin’in Türkiye’nin ne kadar  gerçek dost(!)  ve müttefiği(!)  olduğunu böylece göstermiş olduğu açıklandı.  Doğu Türkistan’daki Çin baskı,zulüm,insanlık dışı cinayetler ile soykırım uygulamalarının mücidi ve baş uygulayıcısı olan Çin’in Kamu Güvenliği Bakan Yardımcısı  Meng Hongwei  Doğu Türkistan Türklerine karşı işlediği  bu cinayetlerinin ödülü  olarak Uluslar arası Polis Teşkilatına Başkan olarak atanmıştı.Ancak,bu  işkenceci insan kasabının  geçtiğimiz ay gittiği ülkesinde kaybolduğu ailesi tarafından Fransız makamlarına bildirilmişti.  

 Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Interpol’ün eski Başkanı Meng Hongwei’yle ilgili ortaya atılan bir iddiaya göre, Hongwei, Interpol Başkanı olduğu süreçte skandal bir tutum sergileyerek uluslararası aranan, FETÖ’cülerin de aralarında bulunduğu 60 bin kişinin dosyasını teşkilat kayıtlarından çıkarmış.
15 EkÇin tarafından gözaltına alınarak istifa etmesi sağlanan Interpol’ün eski Başkanı Meng Hongwei’yle ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.

Kendisinden bir haftadan uzun bir süre haber alınamayan, daha sonra Çin istihbaratı tarafından “yasaları ihlal ettiği” gerekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıkan ve görevinden istifa etmek zorunda kalan Uluslararası Polis Teşkilatı’nın (İnterpol) Çinli eski Başkanı Meng Hongwei’yle ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Eski Interpol başkanı FETÖ’cüleri korumuş!

Çinli Başkan Meng 60 bin dosyayı sümenaltı etmiş!
Akit’in diplomatik kaynaklardan edindiği bilgilere göre Hongwei, Interpol Başkanı olduğu süreçte skandal bir tutum sergileyerek uluslararası aranan 60 bin kişinin dosyasını teşkilat kayıtlarından çıkarmış. Çin karşıtı batılı ülke istihbaratlarının angajmanıyla hareket ettiği değerlendirilen Hongwei’nin dosyasını sümenaltı ettiği şahıslar arasında FETÖ’cülerin de bulunduğu belirtildi. Çin ve müttefikleri aleyhine faaliyet yürütenlerin de Interpol tarafından korunduğu, Çin’in hareket alanına zarar verilmesi nedeniyle kendi vatandaşı olan Meng’i alıkoyarak Interpol’e operasyon yaptığı kaydediliyor.
Kaynak : https://www.yeniakit.com.tr/haber/gaga-bulut-bulut-aktug-kimdir-gaga-bulut-isimli-youtuberin-ahlaksiz-videosuna-gozalti-530588.html
 

Etiketler: » » » » » » »
Share
1263 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ